Skocz do zawartości

[przerzutka tył]Shimano Alivio


Rekomendowane odpowiedzi

Waga:310g

Przerzutka 8-rzędowa, kolor czarny lub srebrny. Cena: różnie-ja kupiłem pół roku temu za (!)125 zł a teraz są za 100zł.

 

Wygląda dość fajnie, kupiłem ją rok temu bo z SISem nie dało się...Niektórzy twierdzą, że Alivio jest lepsze od Deore. Nie znam Deore, ale Alivio mimo pancernego wyglądu złapała chyba z 1 cm luzu po 500 km. Co prawda używałem ją może niezgodnie z przeznaczeniem, ale makrokesz się nie rozwalił...A zdarzały się zjazdy z górek 700 m n.p.m.

 

Generalnie nie polecam tej przerzutki, myśle że SRAM 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mogę coś dorzucić to faktycznie uważam, że tylna Alivio jest wytrzymalsza od Deore. Nie ukrywajmy jednak, że jest to grupa "turystyczna", stworzona do rowerów rekreacyjnych, do spokojnej jazdy. Wtedy wytrzymuje naprawdę dużo. Do cięższej jazdy się nie nadaje. Jeśli ktoś jeździ prawie codziennie na rowerze w stylu "ostrzejszego" XC (dość dużo zjazdów, ostre podjazdy, gwałtowne zmiany przełożen, ostre napięcia łańcucha to i LX może mieć problemy z taką jazdą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadałem tylną z 8-9 letnią, sprzedałem koledze który dalej jest z niej zadowolony. Ale kiedyś musiała być bardziej wytrzymalsza od "dzisiejszej" jeśli tak piszecie

 

Wiesz Fryta, producenci osprzętu doszli chyba do wniosku, że nie opłaca się produkować wytrzymały sprzęt, bo potem klient przez ileś tam lat nie kupi nic nowego, bo mu stary dobrze działa :|

Zresztą pogoń za lekkością też robi swoje :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmieniając ją na lx nie zauważyłem różnicy w wadze, ale masz rację coś z tą trwałością jest - marketing firmy shimano działa dobrze :evil:

 

W ogóle jakby komuś zależało to by wymyślili mniej awaryjną technologie zmiany przełożeń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

przerzutka jest z 2004r seryjnie wsadzana do meridy 590. do tej pory ma za soba 2500km "ambitniejszego xc" - wciaz dziala 8)

czasami mam problem ze zmiana 5<>6 ale to moze byc sprawa kasety - nie przerzutki.

maszynka dostala malych luzow i mam nadzieje ze jeszcze z rok pociagnie, czasem dostala tez jakas galezia albo przytarla sie o kamienie.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja też mam meride taką (masz z przodu tarczówke?) :lol: ! i to aliwio jest full wypas skaczę ze 130cm i jeszcze wszystko działa mam ją już 5 miesięcy jezdy czyli jakiś rok nicały posiadania :grin: ! sotatnio ją wyrególowałem to nawet nic nie przeskakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze Ci powiem, że to doskonały pomysł :mrgreen: ale jest haczyk nie mam skanera ani cyfrówki ew kamerą cyfrową ale słaba jakość :cry: postaram się coś zrobić i na jutro wrzuce foty a naj później w poniedziałek. Panie adminie czy nie dostanę za to ostrzeżenia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może lepiej z tym idźcie do tematu klubu meridy ?? Bo OT się robi....

 

Co do przerzutki tył alivio - mam od ok 300km. wygląda pancernie, bardzo dobrze przerzuca, współpracuje z klamkomanetkami altusa. Zauważyłem tylko, jak ktoś juz wcześniej pisał, że w terenie buja trochę łańcuchem, ale nie wiem jak w innych.

Już raz kumpel przywalił mi mocno w przerzutkę - wjechał we mnie swoim 20kg makrokeszem, powstało dośc spore wgniecenie, ale mimo tego przerzutka działa tak samo. A kumpla op*****, on mówi że to plastik (przerzutka) i nic się nie stanie.

 

pbpic497207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...