Skocz do zawartości

[przerzutka tył]Shimano Alivio


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Szczerze powiem ze się zawiodłem na Alivio RD-M410 walło kółko górne w pół w żonki rowerze jeździ do poracy i na weekendy normalna jazda Kross Level A1 reklamacji nie uznali w tygodniu bede miał odp. dlaczego.

Ale widze ze kółek nie można nigdzie dostac ?

jesli ktos ma namiar co można załozyc innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Czy RD-M410 (2009r.) obsłuży napęd 9rzędowy? Oczywiście z manetkami deore/slx/xt?

Obsłuży.

 

to pewne? kończy mi się kaseta i łańcuch, fajnie byłby zrobić moda na 9 biegów :sorcerer:

warto wymienić w tej przerzutce kółka na takie z łożyskami maszynowymi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeździłem na Alivio sporo czasu i naprawdę dobrze przerzucała łańcuchem. W trudnym i błotnistym terenie ustępuje wyższym grupom, ale jeśli nie będzie eksploatowana ponad swoje siły, to jest to długowieczna zmieniarka. Cała grupa Alivio prezentuje dobry poziom za bardzo dobre pieniądze. Nie warto dopłacać do Deore, zwłaszcza po tym jak Alivio weszło w 9s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja wczoraj zalozymem założyłem Alivio i dzis zrobilem na niej blisko 50 km, jedno co moge powiedziec to jestem pod wrazeniem po przesiadce z tourney- a, dodam ze tanio maozn ja wyrwac tutaj http://bajkszop.com/przerzutka-tyl-rdm410-alivio-srebrna-p-9534.html

Czas pokaże jak sie bedzie sprawdzac, ale na chwile obecna jestem bardzo zadowolony z tej wymiany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem trzy sztuki alivio, dwie bardzo dawno temu (14 lat), kółeczka przykręcane jeszcze na śrubę z łbem sześciokątnym.

Nowy model w wersji 9sp, w rowerze kupionym w zeszłym roku. Przerzutka podpięta do manetek alivio, korby i przerzutki przedniej też alivio, pancerze jagwire, łańcuch kmc, kaseta sram. Kasetę podmieniłem bo była ołowianie ciężka, reszta komponentów bez zmian.

Przerzutka nawiązuje stylistyką do nowszych modeli wyższych grup, litery alivio o ostrym kształcie, jak w np deore. Wizualnie bardzo fajnie się prezentue w przeciwieństwie do starszych modeli.

Napęd "na sucho" pracuje bardzo sympatycznie, na stojaku zmiana biegów przebiega szybko, lekko, manetka pracuje wg mnie bardziej zdefiniowanie niż deore.

 

Przerzutka ma jednak bardzo duży luz na śrubie mocującej do haka oraz trochę mniejszy na zawiasach; w sumie na boki można ją bez oporu ruszać na dole wózka ponad centymetr, takiego nowego "klekota" jeszcze nie tykałem.

W praktyce praca jest całkiem szybka, precyzja ogólnie dobra ale niestety zdarzają się pomyłki, "przestrzały", zawieszanie przy zrzucaniu.

Przerzutkę bardzo szybko podmieniłem na używaną starszą xt, która mimo wieku pracuje precyzyjniej. Jeśli ten luz alivio jest typu pojawiającego się i nie powiększającego się to pół biedy. Gorzej jeśli problem rośnie.

Ten sam luz fabryczny mają też inne alivio które sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

aby nie zakładać nowego tematu, zadaje pytanie:

 

Przy wymainie napędu, wymieniłem także kółka w wózku przerzutki Alivio RD-M410.

Problemem jest to że kółka (górne i dolne) nie są jednakowe. Ale zauważyłem to dopiero po rozkręceniu i teraz nie wiem gdzie które założyć!!! Jedno jest symetryczne, drugie ma ząbki przesunięte wzdłuż osi obrotu. Które gdzie i w którą stronę? :bye2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli ten luz alivio jest typu pojawiającego się i nie powiększającego się to pół biedy. Gorzej jeśli problem rośnie.

Ten sam luz fabryczny mają też inne alivio które sprawdzałem.

 

Również mam tą nową Alivio i cierpi na podobne przypadłości, jak dla mnie porażka. Kosztuje znacznie więcej niż powinna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...