Skocz do zawartości

[opinie] Internetowe Sklepy Rowerowe cz.2


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

sklep: ctbike.pl

opinia: neutralna

 

Opinia neutralna, bo nie udało mi się u nich nic kupić. Podchodziłem do tematu dwa razy: amortyzator i błotnik. Na szczeście zanim złożyłem zamówienie wysłałem do nich mejla z zapytaniem o dostępność. I dwukrotnie okazało się, że tego towaru nie mają. Nie przeszkadza im to jednak cały czas go wystawiać jako dostępny w ofercie sklepu.

A amortyzator, którego ,wg sklepu miało nie być nawet u dystrybutora, kupiłem bez problemu na stronie dystrybutora velo.pl.

 

 

sklep: rowertour.com

opinia: pozytywna/negatywna

 

Robiłem w tym sklepie wiele zakupów, trochę hajsu tam wydałem. I zawsze wszystko odbywało się szybko i sprawnie. Do czasu, kiedy chciałem wymienić czapkę na numer większą. Najpierw przez miesiąc mnie zwodzili, że czapka do nich nie dotarła, a na koniec uznali, że jednak ją dostali, ale nie wymienią, bo czapka nosi ślady noszenia, a była raz przymierzona. Ostatecznie , po ping-pong'u mejlowym, otrzymałem pieniądze z powrotem, ale niesmak z poziomu kontaktu z klientem pozostał. 

 

 

sklep: ambike.pl

opinia: pozytywna

 

Kupowałem tam rower dla swojej kobiety. Po tym jak się okazało, że wybrany model nie był już dostępny (szybko zrobili korektę w ofercie sklepu), wraz z innym rowerem dostałem parę gratisów w ramach zadośćuczynienia. Odbiór roweru był osobisty i na miejscu wszystko odbyło się bez zarzutu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: Axel-Sport

 

ocena: negatywna

 

Zamówiłem kilka rzeczy. Z jednej zrezygnowałem i zmieniłem sposób dostawy i nr telefonu. Wysyłka miała być max 24h.

14.02 Zakup i anulowanie jednej pozycji.

16.02 Mail z pytaniem o wysłanie towaru - olewka

17.02 Ponowne zapytanie - kłamstwo - "paczka nadana"

18.02 Prośba o nr przesyłki - brak informacji na stronie o nadaniu...

18.02 Ostatecznie zamówienie jednak wyszło tego dnia.

+ brak korekty faktury i pełnego zwrotu kosztów (dostawy)

+ brak zmiany nr kontaktowego

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

sklep: flowerbike.pl
ocena: pozytywna

 

Zamówiony Topeka Hexus II Multi-Tool. Bezproblemowa i szybka wysyłka. Dziwne doliczanie kosztów zależnych od sposobu zapłaty.

Edytowane przez jacko90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: ctbike.pl

ocena: negatywna

Zakup ciśnieniomierza cyfrowego Beto (chiński badziew - więcej w wątku odnośnie tego akcesorium). Sprzęt nowy z baterią w stanie agonalnym - działał tydzień i wykonał 8 pomiarów. Po kontakcie ze sklepem zalecono samodzielna wymianę niewymiennej baterii twierdząc, że wystarczy zdjąć obudowę i z żółetj obwoluty wymienić baterię na nową. Jeżeli się nie uda proszę wysłać do nas urządzenie. Z racji, że posiadałem baterią CR2032 wymieniłem ją, ale jest ona zgrzana do styków w dwóch miejscach z każdej strony. Handlowiec Michał Cz. ze sklepu ctbike.pl wprowadza klientów w błąd twierdząc, że wymiana jest jak najbardziej możliwa.

Przestrzegam wszystkich przed zakupami w tym sklepie. Moja przygoda z nim szybką się rozpoczęła i jeszcze szybciej zakończyła.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: tricarbon.pl

ocena: pozytywna

Zamówiłem tam multitool PRO Minitool 11 bez zakładania konta. Od razu zapłaciłem przelewem i następnego dnia, po zaksięgowaniu, wysłali mi narzędzie Pocztą. Wszystko sprawnie i bezproblemowo. Cena też była mocno konkurencyjna (w stosunku do dystrybucji Shimano).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: dobrerowery.pl

Ocena: POZYTYWNA 

 

Zakupiłem tam rower Kross Hexagon R8. Zamowienie w niedziele wieczore, potwierdzenie zamowienia o 9 w pon (godz otwarcia sklepu) do 13 mialem potwierdzenie spakowania roweru i gotowosci do wysylki - w miedzyczasie mailowa korespondencja odnosnie nie wykorzystanego kuponu rabatowego w wysokosci 5% na pierwsze zakupy, w konsekwencji czego jako gratis dostalem przedmiot o wartosci ponad 80 zl. O 16 info ze rower zostal przekazany kurierowi.Dnia nastepnego o godz 9 rano rower u mnie.

 

Expresowo, profesionalnie i przede wszystkim milo.Dodatkowo 5% rabatu na nastepne zakupu po tym zamowieniu, 5% na stale na caly astortyment (nie wyprzedazowy i nie promocyjny) i jednorazowo jeszcze jeden kod 5% na zakupy po dodaniu opini (szkoda tylko ze nie mozna wszystkich polaczyc, jedynie 5% stalego rabatu i jedem kod jednorazowy)

 

na pewno wroce do tego sklepu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: rowertour.com


Ocena: POZYTYWNA


Bezproblemowe zakupy na witrynie sklepu (zamówienie składające się z 4 pozycji) , czytelna strona, rzetelnie opisana dostępność towaru. Po wpłacie na konto towar w domu po 2 dniach. Jak dla mnie błyskawicznie ! (na hamulce z innego sklepu czekałem ponad 3 tygodnie).


 


 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: szybkitowar.shoparena.pl

Ocena: BARDZO Pozytywna!!!

Sklep, który dopiero wkracza na rynek rowerowy, ale naprawdę robią coś, czego często brakuje innym dobrze znanym sklepom rowerowym. Właściciela poznałem przez forum. Kilka wymienionych PW (oczywiście byłem o wszystkich etapach zamówienia informowany na PW lub drogą mailową) i towar dzisiaj zajechał do mnie. Po 1-2h od wizyty kuriera dzwoni do mnie właściciel z pytaniem, czy wszystko doszło i jak wrażenia. Oby więcej takich ludzi w środowisku rowerowym!!! Szczerze polecam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep:   Ctbike.pl

Ocena: Pozytywna/negatywna.

Zakup drobnicy za kilkadziesiąt złotych, zamówienie dotarło normalnie. Ale przysłali klucz do kaset innej firmy, z mocowaniem na inny klucz. Po prostu ten mi nie odpowiada. Po kontakcie miałem odesłać klucz a oni przyślą ten właściwy. Nawet nie zająknąłem się o tym, żeby pokryli koszty przesyłki.

Poprosiłem natomiast o dołączenie do wysyłki innego drobiazgu, za który zapłacę. No i otrzymałem odpowiedź, że będę musiał dopłacić bo to zwiększy gabaryt i przesyłka będzie droższa (polecony ekonomiczny, dopłata 1,70 zł). Nie skorzystałem informując, że nie narzekałem na fakt pokrycia przeze mnie kosztu zwrotu. Dodałem także, że był to mój ostatni zakup w tej firmie.

Dali ciała a chęć wyprostowania pomyłki rozbiła się o 1,70 zł.

Czyli standardowo - jeśli wszystko pójdzie z planem to klient jest zadowolony. Wystarczy błąd sklepu i zaczynają się kombinacje jak tu wyjść bez strat finansowych.

Generalnie - nie polecam.

 

Sklep:    Sbike.pl

Ocena:  Pozytywna.

Zakup łańcucha i kasety. Wszystko sprawnie i gładko.

Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sklep: Cyklomania.pl

Ocena: Pozytywna

Ostatnio kupiłem tam 2 komplety hamulców XT BR-M785 dla siebie i znajomego. W niedzielę złożyłem zamówienie i wysłałem przelew. W poniedziałek zaksięgowali przelew i paczka została wysłana przez sklep. We wtorek paczka jest u mnie (przesyłka do paczkomatu) :) Hample oczywiście w eleganckich, oryginalnych opakowaniach i z końcówką do skrócenia przewodu. Paczka dobrze zapakowana i zabezpieczona.

Szczerze polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: dobrerowery.pl

Ocena: pozytywna

 

Zakupiony bagaznik Topeak Explorer Disc oraz opony 26" Maxxis Crossmark. Darmowa wysylka kurierska za pobraniem, towar dobrze zapakowany, czas dostawy dwa dni (gdybym zlozyl zamowienie dwie godziny wczesniej byloby nastepnego dnia u mnie). Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep: elhand-sport.pl

ocena: negatywna

 

Sklep ten handluje na znanym portalu aukcyjnym i posiada tam kilka kont, być może ma ich więcej niż wymieniam - ELHAND_TG, elhand-tg, oraz konto na którym dokonałem jak się okazało bardzo nieudanego zakupu elhand-tg1 http://allegro.pl/show_user.php?uid=40548076

 

Zakupiłem te obręcze http://allegro.pl/show_item.php?item=5712750861

 

Sklep jak się okazało nie miał ich na stanie o czym oczywiście nie informował co więcej nie miał możliwości zamówienia ich u dystrybutora (Velo) ponieważ obręcze pojawią się dopiero... w połowie tego roku. Jest to informacja którą uzyskałem bezpośrednio od Velo.

Sklep nie odpowiedział na żaden z wysłanych do nich mejli... oprócz ostatniego w którym kategorycznie wezwałem do niezwłocznego zwrotu pieniędzy. Kontakt telefoniczny to standardowe łgarstwa w stylu "dowieźli ale nie te", "będą za X dni" itp.

 

Ostatecznie pieniądze odzyskałem po jedenastu dniach, sklep zaś nadal wystawia towar którego nie miał, nie ma i nieprędko będzie miał.

 

Uważajcie na ten sklep tę czarną dziurę.

 

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep:bikestacja.pl 

ocena:pozytywna/neutralna

 

pozytyw za przysłania przedmiotów zgodnych z zamówieniem(chociaż to powinno być oczywiste)

neutralny za czas realizacja ponad tydz.(pobranie) mimo,że zapewniali o wysyłce następnego dnia( po 2 dniach odp. ,że dziś wysyłka,później zero odpowiedzi)

kolejne zamówienie i kolejny ten sam problem.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: cyklomania.pl

Ocena: pozytywna

 

Zamówienie dotarło w czasie zgodnym z moimi oczekiwaniami. W paczce brakowało jednego z dwóch zamówionych bidonów, jednak po telefonie do sklepu został on wysłany jeszcze tego samego dnia.

Ogólne wrażenie, pomimo drobnej wpadki, jak najbardziej pozytywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sklep: F.H.U. "GAGA" Kordas 
użytkownik Allegro: starszyguma

Ocena: Pozytywna

Kupione popołudniu w środę, zapłacone z góry w środę, w czwartek o 18:00 sms z potwierdzeniem od pocztex'u, że nadano, w piątek 16:30 przesyłka dotarła. Bez uszkodzeń, dobrze zapakowane, z dopiętym paragonem.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep: ctbike.pl

Ocena: Neutralna

 

Kilka dni temu kupiłem od nich przedmiot na allegro, na drugi dzień dzwoni do mnie Pan z informacją, że mu przykro, ale niestety nie mają tego towaru na stanie (w aukcji na allegro dostępnych 19 sztuk), oraz informuje mnie, że nawet polski dystrybutor nie ma w tej chwili tego towaru :w00t:

 

Pan zaproponował albo inny kolor przedmiotu, albo zwrot gotówki. Pieniądze doszły po dwóch dniach od telefonu, więc spoko.

 

+ za przyznanie się do błędu oraz szybki zwrot kasy

 

- za wystawianie towaru którego nie ma na stanie.

 

Widzę, że wystawianie towarów których się wcale nie posiada, to już jest standard i za każdym razem trzeba pytać czy sklep w ogóle posiada dany przedmiot i kiedy nastąpi wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skle: Formicki-bike.pl

Ocena pozytywna.

 

Zamówiłem hamulce slx z opcją skrócenia przewodów oraz zamykanie do roweru. Kontakt mailowy bardzo dobry. Towar opłacony z góry + dostawa kurierem. Co prawda zamykania nie mieli na stanie i doslali je parę dni później na swój koszt.

 

One M9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...