Skocz do zawartości

[Szosa] Rozmiar Merida Reacto

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, znalazłem w sklepie jakieś 50km Meride Reacto w dobrej cenie, ale nie jestem pewien czy nie będzie za mała. Oczywiście w razie czego podjadę się przymierzyć, ale chciałbym się dowiedzieć czy w ogóle jest sens jechać tyle km czy już na wstępie wiadomo że nic z tego? Rozmiar ramy to 52 (s/m) w tabeli Meridy jest do 177cm, ja mam 178cm i ok 81 cm przekroku.

REACTOCF2.jpg

Odnośnik do odpowiedzi

Za mała to na pewno nie będzie i jakiekolwiek rozważanie czegoś większego to strata czasu

M przy tej geo będzie idealne. Swoją drogą jeśli chciałbyś mieć bardziej agresywną pozycję to i S można rozważyć (bo długość ogarniesz wymianą mostka a różnica w wysokości główki jest spora)

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Super, dzięki za odpowiedź. 

To była by moja pierwsza szosa aero, czy na takim rowerze jazda po górkach i ostrzejszych podjazdach jest bardzo utrudniona?

Edytowane przez Frydz
Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 miesiące temu...

Podpinam się pod ten temat.

Można powiedzieć że padł wybór na Reacto 300. Mam 174 cm i "typową" budowę ciała.

Z tabeli idealnie wychodzi S/M, ale znalazłem dobrą ofertę na rozmiar M/L - tysiąc złotych tańszy. Tylko pytanie czy nie za duży.

Szczególnie że jeździłem cały czas na Kross-ie Venom z za dużą ramą .... no i źle mi się jeździło. Pomimo skrócenia mostka.

Odnośnik do odpowiedzi
  • 2 tygodnie później...