Skocz do zawartości

[Łańcuch HG93] Pytanie o spinkę i kompatybilność z Sorą


Karolus112

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

właśnie założyłem do mojej szosy łańcuch Shiamno HG 93, 9 rzędowy, 114 ogniw: https://allegro.pl/oferta/lancuch-shimano-deore-xt-hg93-9-rzedowy-10486741918. Kupiłem spinkę KMC: https://allegro.pl/oferta/kmc-spinka-do-lancucha-9-rzedowego-automat-shimano-10194630070

Nie wiem czemu, ale spinka zbyt łatwo się zapina... Mogę ją łatwo rozpiąć samymi palcami... Czy do tego łańcucha powinienem założyć jakąś inną spinkę? A może należałoby go spiąc pinem? Poprzedni mój łańcuch to był HG 53, miałem na nim 106 ogniw, i ta spinka KMC działa na nim normalnie. Na tym HG93 mi wyszło mi 110 ogniw. Ten HG 93 ma zatem krótsze ogniwa i wydaje mi się chyba minimalnie szerszy... może temu ta spinka KMC nie działa na nim?

Moje drugie pytanie: czy ten łańcuch będzie działał z 9 rzędową Sorą w rowerze szosowym? Po założeniu wydaje mi się, że tak, bo biegi wchodzą normalnie. Ale pytam żeby się upewnić.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Karolus112 napisał:

Moje drugie pytanie: czy ten łańcuch będzie działał z 9 rzędową Sorą w rowerze szosowym? Po założeniu wydaje mi się, że tak, bo biegi wchodzą normalnie. Ale pytam żeby się upewnić.

Zadałeś pytanie, na które sam sobie odpowiedziałeś poprzez praktykę :)

A druga sprawa, to czy najpierw się zakłada a potem się pyta czy to zadziała..? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

To ja zapytam zanim założę ;)

W szosówce mam Sorę, przód Shimano Sora FC-R3030 3x9s 50-39-30, tył CS-HG50-9 12-25 (w zasadzie to jakiś btwin tam jest ale odpowiednik tego Shimano, ale kupiłem już oryginał).

Łańcuch teraz jak liczyłem ma 106 ogniw. Teraz pytanie jaki łańcuch kupić? Z tego co czytałem to Shimano do Sory ma HG53 ale ona ma opcje 114, 116, 118 ogniw. Nie widzę łańcuchów z 106 ogniwami Shimano do 9rz.

Dodatkowo widzę że HG93 ma takie same ilości ogniw, jest chyba lepszy (niklowane ogniwa), a cenowo do kupienia nawet taniej niż HG53.

Także co kupić? HG93 z 114 ogniwami? Nie będzie za długi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...