Skocz do zawartości

[2000 zł budżet na 1 rower. Kobieta i mężczyzna, szosa, lekki teren] Używany kros, fitness.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanowne grono zapaleńców 2 kółek. Polecono mi założyć osobny temat co też czynię.

Koledzy, poszukuję roweru używanego, lekkiego około 13-14 kg i mniej. Wnoszenie na 2 piętro. Mniej równa sie lepiej dla kregosłupa! 😁

Asfalt i lekki teren. Może być na sztywnej sztycy. Tarcze, kaseta. Rower używany. Ale nie zajechany. Budżet do 2k zł. Jak najlepszy w tym przedziale cenowym. Odpowiednik nowych powiedzmy między 3000 -4000 zł i droższych 😁 Nie chcę bagażników itp. Golas najlepiej, rama, kiera, koła pedały itp. Zakładam mozliwość jakiegoś upgrade'u osprzętu za jakiś czas. Padło kilka propozycji min. Merida Speeder, Trek FX, Marin Fairfax/Presidio. Tylko wiekszość jest bez tarczówek.... Nie ten budżet pisaliście we wcześniejszym temacie, dlatego zwiększyłem z 1,5k do 2k. Czy to wystarczy? Bo zwiększać można w nieskończoność. Zapytam inaczej, ile trzeba wydać, by używany rower spełniał powyższe wymagania?

A jakie inne marki polecacie? Kross, Unibike, Giant? Za bardzo nie wiem czego szukać....

Mam 177 cm wzrostu i w przekroku 81-82 cm. Rama 19 czy mniejsza? Koła 27,5 do 29 cali? Zależy mi na wygodzie.

Myślałem o krosie. A może coś innego? Gravel ? Musiałbym przymierzyć, bo dawno nie jeździłem. Ale pozycja mocno pochylona mnie męczyła kilka lat temu....

Mieszkam w Legnicy, więc coś w okolicach do 75 km nie jest problemem, by podjechać. Szukam czegoś z rynku lokalnego, bo muszę się przejechać i stwierdzić czy jest wygodny.

Czekam na propozycje. Allegro, OLX lokalnie najlepiej.

Dziękuję i pozdrawiam.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc!!

  Kupiłem rower https://allegro.pl/oferta/rower-fitness-giant-rapid-2-sora-hydr-10487421016

Jaka maksymalnie szeroka opona wejdzie? Aktualnie:

Obręcze GX82, Opona Giant Flat Guard 700x28C.

Czy700 x 2,35 lub szersza?

Wiem, że to trochę jak wróżenie z fusów... Pomierzę wszystko jak dojedzie. Czyli wt, śr.

14 dni na testy, dla mnie wystarczy, czy wygodnie i zostawić czy odesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem, że to trochę jak wróżenie z fusów... Pomierzę wszystko jak dojedzie. Czyli wt, śr.

I to jest najlepsze wyjście. Patrząc na te prześwity na fotkach to nawet nie masz co marzyć o 2,35. Zresztą totalnie bez sensu, na "lekki teren" 40c spokojnie wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej się nie zmienia, kwestia terenu w jakim jeździsz. Czasami opony z łagodnym bieżnikiem słabo sobie radzą w zimowych warunkach śnieg/błoto.

Wyrzuciłeś trekkingową oponę, z przeznaczeniem na asfalt. Zresztą niezły kloc, prawie kilogram masy 

Masz tu przykład, chyba najpopularniejsza na dzień dzisiejszy gravelowa opona

https://m.bikester.pl/panaracer-gravelking-sk-folding-tyre-275x175-tlc-blackbrown-1225071.html?_cid=21_1_-1_9_4538_1225071_324496311358_pla&ef_id=CjwKCAiA4rGCBhAQEiwAelVtixXahyt8o2eiIktUiAOM-jA5UfT685OADPSpjPiATL0uzBcLpAyaVhoC9AEQAvD_BwE&ev_chn=shop&campaign_detail=smart_shopping&gclid=CjwKCAiA4rGCBhAQEiwAelVtixXahyt8o2eiIktUiAOM-jA5UfT685OADPSpjPiATL0uzBcLpAyaVhoC9AEQAvD_BwE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/oferta/opona-continental-speed-king-cx-700x32c-zwijana-9999950920?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_UZSD_pla_sport_rowery-nca&ev_adgr=Rowery&gclid=EAIaIQobChMIobK89Mmv7wIVTYqyCh3D9wEfEAEYASABEgJgLvD_BwE

Zupełnie nie wiem jaką oponę wybrać...

Waga do 500 g ? Wet & dry? Rozmiar maksymalny 40c??

Pojeżdżę na tych stockowych a później zobaczę. Ale chciałbym wiedzieć czego szukać.

Jeszcze takie. Wyglądają okej. Cena 134 zł, wagi nie znam.

https://m.bikester.pl/continental-speed-king-cx-opona-performance-28-faltbar-czarny-564332.html

Edytowane przez Ender72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Mihau_ napisał:

Teoretycznie 40 to srednica "balonu"

Chyba szerokość.

 

W dniu 13.03.2021 o 09:57, Ender72 napisał:

14 dni na testy, dla mnie wystarczy, czy wygodnie i zostawić czy odesłać.

Poczekaj na rower, pojeździj na tym co będzie i będziesz myślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mihau_ napisał:

CX jak. Sama nazwa wskazuje są oponami CX, zobacz sobie jak wygląda cyclocross i odnieś to do swoich potrzeb

Poczekaj na rower i zmierz coś wejdzie

 

2 godziny temu, chudzinki napisał:

 

Poczekaj na rower, pojeździj na tym co będzie i będziesz myślał.

Poczekam oczywiście, o ile dobór gum do auta nie stanowi problemu, to w rowerze już tak. A i cena niewspółmierna, bo samochodzie za przyzwoitą oponę płacimy niewiele drożej co do roweru...  A nawet rowerowe są droższe!!!  Porażka!😁😁😁😁😁😁😁😂😂😂😂😂😂

Na suche, takie, na mokre takie, na szosę takie, w teren jeszcze inne... To nie Formuła 1 !!!??

Edytowane przez Ender72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz masę treści w internecie o polecanych lampkach, inne produkty są do sygnalizacji położenia a inne do rozświetlania lasu w środku nocy. To co wrzucasz to produkt z ali, przednia nie wiem co to, tylną miałem kiedyś kupioną za 7 złotych - pół roku działała później wyłączała się pod wpływem drgań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giant dojechał. Stan bardzo ładny, lekki. Pozycja wstępnie wygodna, jeszcze nie jeździłem, ale po przymiarce jest bardzo okej. Opony wyglądają na świeże, nie jeżdżone, ale zupełnie nie na tę pogodę.

Zmierzyłem odstęp między widelcem, a oponą 9,5 mm. Opona 29,81mm w najszerszym miejscu. Odstęp między widełkami 45,65 mm.

Wysokość opony od felgi około 2,5 cm i około 2 cm zostaje od grzbietu opony do widelca.

Wstępnie ustaliłem, że optymalna byłaby opona 700 x 35c, może  700x38c, ale to chyba maks.

Obecnie 700x28c

Chciałbym poznać wasze zdanie.

Poniżej zdjęcie widelca.

Giant_1.thumb.jpg.c74c0b1e6c78b60c8c9c0e8ba768193f.jpg

Edytowane przez Ender72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...