Skocz do zawartości

[Hamulce] problem z wolno odbijającą prawą klamką - M8000


przemekbial

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem po wymianie hamulców na M8000. Lewa klamka chodzi pięknie,  prawa natomiast jakoś tak leniwie wraca, odbija. Hamulec odpowietrzony, był fabrycznie zalany, dzisiaj na serwisie mi go przelali i poszło trochę bąbelków powietrza. Gdzie szukać dalej? A może tak ma być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ tylnego hamulca ma większą pojemność olejową i już z tego powodu może to tworzyć pewne spowolnienie powrotu klamki do pozycji początkowej względem lewej klamki gdzie układ ma mniejszą pojemność olejową. 

W jednym z moich rowerów mam hamulce m7000 i jest podobnie jak u Ciebie że prawa klamka ma  minimalnie  wolniejszy powrót. W drugim rowerze mam mt400 i sytuacja jest podobna lecz mniej zauważalna. 

Możesz spróbować rozciągnąć bardziej sprężynę wyciętą z blaszki w zacisku tylnego hamulca która rozpycha klocki na zewnątrz, można rozebrać klamkę, wyciągnąć tłoczek i delikatnie rozciągnąć sprężynę cofającą tłoczek w klamce lub się przyzwyczaić do tego stanu i się tym nie przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce są na gwarancji, więc nie chciałbym ingerować w ich wnętrze. Rozważam jeszcze rozchylenie blaszek, bo wierzę, że może to pozytywnie wpłynąć na szybsze odbijanie. Dam znać 😉

Może to wygląda jakbym nadmiernie panikował. Mam jednak na uwadze, że jest nowy, a może uszkodzony i wtedy należałoby odesłać do sprzedawcy...

Edytowane przez przemekbial
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieumiejętne rozbieranie klamki hamulca m8000 czasami kończy się połamaniem elementu odpowiedzialnego za działanie układu free stroke, co skutkuje tym że klamka ma większy skok niż przed uszkodzeniem i free stroke przestaje działać, dlatego jak nie wiesz jak do tego podejść to lepiej nawet nie próbuj rozbierać klamki. W razie problemów zawsze możesz powołać się na gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...