Skocz do zawartości

[około 4000] cross męski nowy czy używany?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jestem na etapie zakupu roweru crossowego. 80% szosa, 20% utwardzone szutrowe drogi leśne, sporadycznie zwykłe leśne.

Zdecydowałem się już praktycznie na CALEDON DB XT, ale znalazłem kilka ciekawych propozycji rowerów używanych. Co o nich myślicie? Bardzo ciekawie wygląda ten Centurion, ale nie znam kompletnie marki.

Rower Cross Trekking Centurion Cross Line Pro 2000 M/L 53/62 2019 NEW Pyrzyce • OLX.pl

KTM life motion IDEAŁ 10/10 Kraczkowa • OLX.pl

Crossowy rower cross Canyon, osprzęt shimano deore XT, DT Swiss zobacz Ścinawa • OLX.pl

Rower ktm race cross Żagań • OLX.pl - ten to chyba MTB?

Rower crossowy Kross Evado 9.0 Łódź Górna • OLX.pl

Rower crossowy Kross Evado 7.0 rozmiar M Nowy Rokietnica • OLX.pl

 

Mój wzrost 178, waga 82kg. 

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo bardziej podoba ci się Centurion, to nim powinieneś się zainteresować. Rower ma się podobać to jest podstawa. Praktycznie każdy rower crossowy za 4000 zł zapewnia przyzwoity poziom więc ja bym się nie przejmował różnicami w osprzęcie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem każdy osprzęt powyżej zwykłego Deore do crossa to już się robi przerost formy nad treścią. Można wyżej, jak tutaj XT, SLX, ale po co... Niczego to już w zasadzie nie poprawi, a tylko podnosi koszty eksploatacji w rowerze, który i tak niczym poza turystykiem nie jest i nie będzie. Brałbym to co się bardziej podoba, ewentualnie rozważał za i przeciw w takich kwestiach jak amortyzator, jakość, gwarancja, geometria, możliwości montażu bagażników/bidonów itp.

Zaczynałem swoją przygodę od roweru crossowego, przerzuciłem się na gravele, szosówki i MTB. Na dzień dzisiejszy gdybym miał wybierać znów jakikolwiek rower crossowy, to absolutnie bym w niego nie przeinwestowywał, a mając budżet 4 tys. wybierałbym raczej z nowych rowerów, zamiast używek na bardzo wysokich grupach osprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...