Skocz do zawartości

[pedaly] Time Z


elful

Rekomendowane odpowiedzi

Mam te pedały i wrażenia jak najbardziej pozytywne. Duży luz roboczy - szczególnie ważne gdy jedziemy jakimś technicznym szlakiem i balansujemy nogami. Nie ma problemu z wypięciem, pomimo braku regulacji sprężyny. Platforma jest ok bo można zacząć jechać bez wpięcia w pedał. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Jedyne co zauważyłem, to że na podeszwach butów tworzą się wgniecenia od "ramek" w które się wpinamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto fotka lewego buta z zamontowanym blokiem. Przy takim zamontowaniu bloku kąt wypięcia wynosi 13 stopni. Gdy zamienimy bloki między butami, kąt wypięcia wyniesie 17 stopni. Na zdjęciu widać wyraźnie ślady jakie zostawiają na podeszwie buta "klatki" do których się wpinamy.

 

butzsu5.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pojeździłem już troszkę w tych pedałach. Współpraca z butami bardzo dobra, nawet bardzo bardzo ;p Sama platforma daje naprawdę solidne i dobrze wyczuwalne podparcie (pod stopą nie czuje bloków tylko platformę). Wpinanie i wypinanie stosunkowo łatwe, parę gleb jednak zaliczyłem ale jest to spowodowane moim nie wielkim doświadczeniem jeśli chodzi o jazdę w wpinanych pedalcach. Jak dotąd nie miałem okazji wypróbować ich w błocie po pogoda jest jaka jest (ale ma sie ponoć popsuć od jutra także wszystko przede mną :))

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 7 miesięcy temu...

Aloha :)

 

Opublikowałem na youtube wideo-recenzję tych pedałów.

Zapraszam:

 

Część 1 : http://pl.youtube.com/watch?v=6FXhzEAo5_I

 

Część 2 : http://pl.youtube.com/watch?v=71S-T7RRqLE

 

Filmik zrobiłem rok temu. Miałem go wrzucić wcześniej, ale się gdzieś zawieruszył i dziś go znalazłem na dysku dopiero. Mam nadzieję, że za dużo głupot w tej recenzji nie nagadałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Z Control mają trójstopniowy naciąg sprężyny - jednak nie tyle po to, aby dopasować siłę wpięcia i wypięcia do indywidualnych preferencji (jak w Shimano), co w celu naciągnięcia sprężyny, kiedy ta poluzuje się pod wpływem długotrwałego użytkowania. Podobno ośka w Controlach jest też wykonana z lepszego jakościowo materiału.

Ja bym z tych dwóch opcji wybrała Time'a. Ale do trekkinga aż takie pancery chyba niepotrzebne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi aby to były jakies specjalnie wytrzymałe pedały.Wiadomo że te time'y sa bardziej skierowane do DH,ale mi chodzi o takie pedały, gdzie mógłbym kawałek przejechać beż wpinania, tzn w butach z zamontowanymi blokami, ale przepedałowac bez wpinania np. przez kilka przejść dla pieszych,które są praktycznie jedno po drugim. Dlatego wymyśliłem takie platformowe modele.

Musże się przyjrzeć(może będzie okazja na targach) Time'om Atac XS i Roc S . Może one też umożliwiają takie krótkotrwałe użycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że mogą w ten sposób posłużyć - bo mają większą powierzchnię podparcia, niż np. w bezplatformowych Shimano. A jeśli do tego dokupisz typowo trekkingowe buty na miękkiej podeszwie - stopa nie powinna się ślizgać nawet na niewielkiej płaszczyźnie pedału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Control mają trójstopniowy naciąg sprężyny

Ale, że niby jak? :P

Mam takie (co prawda sprzed paru lat, ale widzę, że się nie zmieniły) i nic mi nie wiadomo o żadnej regulacji naprężenia sprężyny i strona Time'a http://www.time-sport.com/product-sheet-z-....0.idp.134.html też nic nie mówi.

 

A co do jeżdżenia bez wpięcia to przed Time'ami miałem A-Comp 03 Authora (bez platformy) i powiem, że to zależy od zgrania podeszwy (protektora) z pedałem, bo jeśli pedał ładnie się mieści pomiędzy wypustkami protektora to nie jest źle bez wpięcia, a opierając się na platformie to tak jak pisze rymo - jeździ się nie najgorzej, ale jak są mokre to mogą być trochę śliskie.

 

Ogólnie z pedałów jestem bardzo zadowolony - mają tylko jedną wadę - to klocki :P .

 

Edit:

Dobra, na zdjęciu z linku powyżej coś widać, czyli jednak się zmieniły od moich, ale i tak ani w tekście, ani w manualu o tym ani słowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czołem.Mam obecnie buty firmy Exus z blokami SPD.Jeździłem w nich wpinając w pedały VP 133 oraz Ritchey Comp.Teraz chcę kupić Time Z Control.

Czy pedały te są sprzedawane w komplecie z blokami i czy rozstaw otworów w blokach Time będzie pasował po blokach z SPD,a także czy wysokość bloków Time jest taka sma jak w SPD?Chodzi o to czy blok od Time sięgnie do zatrzasku w pedale czy też okaże się,że jest zbyt wysoki i wówczas but będzie się opierał tylko na zatrzasku?

Poprostu bloki Time będą zamiast bloków SPD w tych samych butach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bloki są w pełni kompatybilne pomiędzy butami. Z grubością protektora też nie powinno być problemu, bo pomimo, że blok jest ciut płytszy niż SPD, to sam zatrzask wystaje wystarczająco z pedału.

 

 

Zgadza się.Już je kupiłem.

Jeśli chodzi o regulację sprężyny to jednak jest 3-stopniowa w "Z Control".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A miał ktoś może do czynienia z blokami stalowymi do Time'ów? Bo te z mosiądzu ponoć szybko się wycierają a jak ktoś dużo śmiga po mieście i jeszcze do tego musi trochę podreptać, to trochę często trzeba wymieniać. W Decathlonie widziałem takie http://www.decathlon.com.pl/PL/zatrzaski-time-mtb-17931126/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko to wycierają się od Crank'ów :)

Moje z mosiądzu od Time'ów po roku wyglądają na trochę zużyte, ale jeszcze spokojnie jeden sezon wytrzymają.

Ogólnie sporo się w nich chodziło, ale jeśli chodzi o wycieranie, to one się wycierają od wew. (od strony buta) więc chodzenie ma minimalny wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

No Polski Decathlon przegina...

 

U mnie kosztuja rownowartosc 46ziko...

 

http://www.decathlon.co.uk/EN/time-mtb-cleats-3885107/

 

Tylko takie pytanie... Dlaczego w krankach i Time'ach bloki sa mosiezne? No po to aby nie niszczyc klatek. Taniej wymienic blok niz klatke. Fakt faktem ze przezywalnosc blokow w krankach jest zenujaco krotka ale...

 

No wlasnie... Jak to jest?

Bo nie ukrywam ze sie zastanawiam nad Zetkami...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Z Control od ok 6kkm (może więcej) z oryginalnymi blokami (mosiężne). Wyglądają już dość źle (bloki) - strasznie podrapane od chodzenia, ale na moje oko jeszcze 2kkm powinny pociągnąć dość spokojnie.

Edytowane przez Miecho87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...