Skocz do zawartości

[9000] Używane MTB Hardtail


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Szukam nowego za mój obecny (używanego) roweru. Poprzedni Kross B8 Rio na którym przejeździłem z wielką przyjemnością ostatnie 5 lat trafił do nowego właściciela, który mam nadzieję również będzie tak samo szczęśliwy jak ja :)

Mam 183 cm wzrostu ok. 78-80 kg wagi. Dotychczasowy rozmiar ramy to była M = 19" z długością rury podsiodłowej 480 mm, długość górnej rury 620 mm.

Mam teraz gravela z którego w zależności od potrzeb robię szosę. Szukam używanego MTB, proszę nie piszcie mi, że mam uniwersalny rower i po co mi drugi. Chcę i już :). W tym budżecie karbon, wolałbym z osprzętem (napęd, hamulce) Shimano, ale jest to w zasadzie taki punkt, który mogę uznać "o dobrze że jest Shimano", ale nie jest to decydująca kwestia.

Nie chcę: Cube, Giant, Romet, Kross, Merida, Author.

Fajnie by było gdyby rower nie był starszy niż 2018 rok.
Napęd 1x11, jeszcze lepiej gdyby miał już 1x12 z koronką na kasecie 10t ze względu na to, że przy poprzedniej konfiguracji 32t z kasetą 42-11 brakowało mi trochę na prostych szybkich szutrowych drogach.
Rama karbon, dwie sztywne osie, miło gdyby linki pancerze były schowane w ramie, choć niekoniecznie.
Amortyzator w sumie w tym budżecie raczej standardem jest już Reba, może nawet Sid. Wolałbym RS ze względu na łatwy serwis w przydomowym warsztacie.

Tyle tytułem wstępu, pokażę Wam co znalazłem na chwilę obecną. Może macie inne propozycje.

Trek ProCaliber 9.6 2018

Ogłoszenie nieaktualne na olx w rzeczywistości rower do sprzedania wklejam zdjęcieimage;s=1000x700

 

Focus Raven 8.8 2020 - podoba mi się osprzęt, kolor, SID, oraz  młody wiek

Specialized Epic HT i jeden i drugi (poniżej) spec to jest taki wybór na zasadzie, a zawsze chciałem mieć Speca ;)

Specialized Epic HT Expert

Trek ProCaliber 9.8 SL 2019 w sumie też mi się podoba koła karbon, SID, rurki karbonowe, może mniej z wyglądu, ale tak to rower nieźle poskładany

Trek Procaliber 9.7 - mega kolor !

Scott Scale 900 RC Pro

Scott Scale 900 SL

Cannondale FSI Carbon 3 2019 - na pewno nie jest to wybór z rozsądku, trochę mam obawy co do leftyego / serwis / koszty. Ale z drugiej strony szalenie mi się podoba kolor i jestem też ciekawy tego systemu i odczucia jazdy z jedną golenią.

Cannondale FSI Carbon 4 2019  lakoniczny opis, właściwie brak. J.w. wszystko co dotyczy podniecenia jeżeli chodzi o jedną goleń, egzotyczność. Tutaj dochodzi minus bo trochę daleko od Łodzi żeby jechać.

 

Jak widzicie rowery ulokowane w różnych miejscach. Nie mam problemu, żeby wsiąść w auto i pojechać po rower te 300 km. Trudno mi się zdecydować na coś jednoznacznie. A już kompletnie nie rozumiem opisów geometrii TREKA z wirtualnym rozmiarem i efektywnym kątem rury podsiodłowej.

Specjalnie nie pisałem nigdzie o moich uwagach co do ewentualnej negocjacji i ostatecznej cenie. Wg. mnie ten pierwszy Trek, co jest zdjecie wklejone ma cenę mocno naciągniętą... Pomózcie coś wybrać, dorzućcie jakiś głos rozsądku do tematu. Dzięki ! :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zgadywanka na podstawie zdjęcia. Jak z autami. Trzeba zobaczyć na oczy jak używane. Jak ze wszystkim. Nie wiadomo co i jak kto jeździł i dbał itd. Wybierz ten, który ci się podoba i jedź zobacz. I tyle. Chciałbyś aby ktoś w ciemno zrobił analizę na podstawie zdjęć - a ile ona będzie warta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott RC 900 SL ma starą ramę. RC 900 Pro ma już aktualną, więc pochyliłbym się bardziej ku temu z tych dwóch. Ale to ogłoszenie już trochę wisi, więc nie wiem, czy na pewno wszystko z nim OK, czy to kwestia ceny, czy co...

Pierwszy Spec ma chyba nieco nieaktualną geometrię.

Raven podobno mega sztywny i responsywny.

Trek, jak to Trek. Chyba wszystko o nim już powiedziano. Gdyby był na gwarancji, byłoby to jego największą zaletą. Po gwarancji producenta wszystkie są na jednym poziomie. ;)

edit:
Scale RC Pro jest w rozmiarze M - zdecydowanie za mały dla Ciebie. Mam 182 cm i Scale RC 900 w L-ce jest idealny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@marcusling nie tyle analizę na podstawie zdjęć, co bardziej informacje np. nie kupuj Treka bo pęka, nie bierz leftyego bo jest mało sztywny, Scott ma wadę konstrukcyjną, a Focus ma z tym i  z tym problem. (to są tylko przykłady, absolutnie nie twierdzę że tak jest :))

Nie śledzę rynku od 5 lat tzn nie tak dokładnie więc niektóre informacje mogły mnie ominąć.

 

@TheJW Dzięki za wskazówki. Właśnie, geometria obecnych rowerów jest kompletnie inna niż ta do której przywykłem w B8 Rio.

W dniu 26.02.2021 o 15:19, TheJW napisał:

rek, jak to Trek. Chyba wszystko o nim już powiedziano

Coś złego? Przejrzałem pobieżnie forum i jedynymi głosami jest nieadekwatna cena nowego roweru do tego co się za to dostaje. Tutaj sytuacja jest trochę inna, bo kupuje rowery używane których cena jest dużo niższa od katalogowej. Gdyby Trek był na gwarancji, sprawdziłem na ramę jest dożywotnia po zarejestrowaniu dla pierwszego właściciela. Jeśli pierwszy właściciel nie zarejestruje ramy, to w teorii ta możliwość przechodzi na kolejnego właściciela, dobrze myślę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Z wirtualnym rozmiarem u Treka, to było, a może i jest tak ( też szczególnie nie śledzę technikaliów ), że np. rama oznaczona 19.5" miała realnie 18.5" podsiodłówki, a z tego co pamiętam, to wzięło się to z dużej długości górnej rury ( głowy nie daję ) - czyli rama realnie mająca 18.5" podsiodłówki, była na długość jak 19.5" u konkurencji/standardowa.
Efektywny kąt rury podsiodłowej jest chyba częściowo uzależniony od gięcia rury - stąd różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...