Skocz do zawartości

[rower unibike] czy to dobra firma?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam dla siebie roweru. Mam wybranych kilka modeli, wiem czego szukam i co potrzebuje. Chciałbym tylko żeby mi ktoś doradził co do marki roweru. Takie firmy jak : cube, trek czy scott proponują osprzęt trochę niższej klasy za tą samą kasę w stosunku do innych producentów. Pytanie brzmi, czy warto szukać dobrej grupy sprzętowej w ciut "gorszych" firmach, czy skupić się na topowych markach rowerowych? Znalazłem np. taki rower: https://www.unibike.pl/flite29.html .

Wydaje się ok... Czy może jest coś czego nie zauważyłem i go skreśla (jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach). Proszę o rady i z góry dziękuje za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska firma składająca rowery. Rowery poskładane porządnie, na dobrych komponentach. Złożyłem i serwisowałem dziesiątki (jak nie setki) Unibike'ów i rzadko były jakieś problemy czy niemiłe niespodzianki. Polecam. :)

Teraz, Dariusz777 napisał:

Mam wybranych kilka modeli, wiem czego szukam i co potrzebuje.

 

Teraz, Dariusz777 napisał:

Czy może jest coś czego nie zauważyłem i go skreśla

Niestety nie umiemy wróżyć z fusów, więc odpowiedzi na to pytanie musisz udzielić sobie sam na podstawie pierwszego zdania. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cube i Treka odrzuciłbym od razu z powodu osi (i napędu w Treku). Na placu boju pozostawiłbym Unibike i Rockridera. Za tym drugim przemawia na pewno Reba, ale za sentyment, napęd Shimano i kolor postawiłbym na Unibike. Nie wypowiadam się co do geometrii :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dariusz777 napisał:

Czy może jest coś czego nie zauważyłem i go skreśla

Plusem Unibike jest właśnie to że nic tego roweru nie skreśla, wszystko jest dobrze dobrane, solidnie złożone. Geometria/kolorki i te sprawy może nie powalają jak u konkurencji ale są okej. Ale nowe górale Unibike są bardzo przyjemne, powiedziałbym że takie zgodne z obecną modą na długie ramy. 

Co ważne - solidne koła. Mało kto zwraca na to uwagę podczas zakupu a wielu producentów, nawet tych dużych na tym oszczędza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Dariusz777 napisał:

Czy może jest coś czego nie zauważyłem i go skreśla (jak to mówią diabeł tkwi w szczegółach). 

Moim zdaniem rower świetny jeżeli chodzi o komponenty, ale geometria trochę już przestarzała. Minusem dla niektórych może być również suport presfit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dariusz777 pozwole sobie zadac pytanie w Twoim posciez zeby nie zakladac nowego.

Po dlugim poszukiwaniu i szperaniu wszedzie gdzie mozliwe zastanawiam sie rowniez nad Unibike Flite, badz MeridaBig.Nine 500 Lite.

Moge bardziej doswiadczonych prosic o podpowiedz w kierunku ktorego bardziej patrzec?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...