Skocz do zawartości

[do 4000 zł] rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni,

Ostatni raz kupowałem rower jakieś 15 lat temu więc uprzejma prośba o pomoc w wyborze. Rower będzie używany do jazdy po mieście (jakieś 90%), pozostałe 10% to ścieżki w lesie. Zdecydowałem się na rower crossowy, zamierzam na nim spędzać jak zrobi się ciepło do 2 h dziennie. Dojazdy do pracy, przejażdżki z kolegami itp. Jazda raczej rekreacyjna. Mam 176 cm wzrostu, ważę 87 kg. Wybrałem dwa modele firmy Giant:

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-2-disc

https://www.giant-bicycles.com/pl/roam-1-disc

Czy warto dopłacać za ten droższy model? Kompletnie się na tym nie znam więc nie wiem na co zwrócić uwagę. Prośba o wskazówki i ewentualne sugestie.

Pozdrawiam, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO jeśli masz kasę na droższy model dopłać.

Jeśli nie to kup tańszy model z uwagami: amortyzator z tego modelu będzie działał źle, zmień go na choćby najtańszy karbon z aliexpress. W mieście naprawdę tego nie poczujesz. Jeśli chodzi o hamulce to tu jest przewaga shimano. Nawet mt200 działają lepiej niż podstawowy hamulec tektro.

Jeśli rozważasz jakieś dłuższe trasy, w przyszłości coś się zmieni, więcej lasu, zainwestuj w droższy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto, zyskujesz powietrzny a przede wszystkim znacznie bardziej trwały amortyzator. Do tego znacznie lepiej i płynniej działający napęd. Sztywniejszą korbę z zewnętrznymi łożyskami. I to w sumie najważniejsze różnice. 

Hamulce oba rowery mają zbliżone, i podstawowe Tektro i Shimano działają bardzo podobnie, nawet mają te same klocki ;) Różnica jak już jest w klamce a konkretnie jej kształcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wolek napisał:

Nawet mt200 działają lepiej niż podstawowy hamulec tektro.

.....z tą różnicą , że tektro jest totalnie bezproblemowe. Tanie modele shimano mają duże problemy z jakością, często sikają po uszczelkach w zacisku. mt200/400<tektro to mój wybór. 

Wyższy model ma o wiele lepszy napęd shimano- dynasys. Jakość pracy to ideał. O amorze kolega wyżej napisał. Dołóż bo to zakup na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 vs 11 biegów.....teoretycznie to bliźniacze rowery różnią się głównie tylną zmieniarką i ilością biegów. W teorii ta 10 jest nieco tańsza w utrzymaniu.

Zresztą kto bogatemu zabroni. Wydawało mi się że psioczysz wcześniej na zbyt wysoką cenę....Jak dobrze zagadasz w sklepie to do roama 1 dostaniesz w cenie przerzutkę XT , która jest jednak lepsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo zyskasz kupując Roam 0. Lepszy amortyzator, przerzutkę XT z tyłu, mocniejsze hamulce - jest wart tych 500 zł więcej. Czy będziesz tego potrzebował - to już od Ciebie zależy :)

Największy zysk według mnie będzie z hamulców - z drugiej strony mam w crossie wspomniane podstawowe Tektro i działają - a jeżdżę nawet więcej w terenie niż Ty planujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...