Skocz do zawartości

[Hamulec hydrauliczny] shimano, problem z tloczkiem

Nexu_158

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj gdy włożyłem klocki do zacisku, jakimś cudem nie trafiłem tym aluminiowym pręcikiem w dziure od klocków i dziś podczas jazdy, wypadku mi jeden klocek, jutro kupie nowe ale problem w tym że jeden tloczek się wysunął a drugi jest normalnie, czy mogę to jakoś naprawić? 

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
36 minut temu, TheJW napisał:

Tak, rozepchnij je. W sieci jest mnóstwo instrukcji serwisu hamulców hydraulicznych, a ta czynność jest jednym z jego elementów.

Bo jakby jeden tłoczek jest równo i nie wystaje a drugi wystaje tylko i to tak 1cm, a zapowietrzone to raczej nie są nie? 

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Rozepchnęłem już ten tloczek, który wystawał i teraz tylko założyć nowe klocki i wszytko powinno być w porządku? 

Screenshot_20210122_164214_com.android.gallery3d.png

Edytowane przez sznib
Nie cytujemy posta poprzedzającego w całości.
Odnośnik do odpowiedzi
  • Mod Team
sznib

Jak już jeden wepchałeś do końca wepchnij i drugi, żeby potem równomiernie się wysunęły, kiedy klocki się ułożą względem tarczy.

Odnośnik do odpowiedzi
MikeSkywalker

Czy wszystko pozostało szczelne i czy nie jest zapowietrzone zobaczysz jak wszystko poskładasz :)

PS. Do wyciągania klocków/rozpychania tłoczków itd nie trzeba odkręcać zacisku. 

Odnośnik do odpowiedzi

Już rozepchałem tloczek i jest równo z drugim, jutro kupię klokci, czy są jakieś rzeczy na które zwracac szczególną uwagę i jakich błędów nie popełniać? 

Odnośnik do odpowiedzi
Accent_Szaj
Teraz, Nexu_158 napisał:

czy są jakieś rzeczy na które zwracac szczególną uwagę i jakich błędów nie popełniać? 

W poradniku starałem się zawrzeć najczęstsze problemy. Poczytaj będziesz wiedział

Odnośnik do odpowiedzi