Skocz do zawartości

[trenażer] Użytkowanie, dźwięki, brud itp.


hyzo69

Rekomendowane odpowiedzi

Używam trenażera Elite Suito z rowerem MTB (pełna grupa Alivio). Wszystko ogólnie działa ok, jestem zadowolony z trenażera, jednak mam kilka pytań odnośnie użytkowania, tzn. czy Wy też tak macie? ;)

1. Dźwięki, hałas - regularnie smaruje łańcuch woskiem/smarem Momum, ostatnio również solidnie wyczyściłem łańcuch, kasetę i korbę. Niestety, ale ciągle napęd jest głośny, tzn. przy intensywnej jeździe słychać mechaniczny dźwięk i sam już nie wiem czy można coś z tym zrobić? Czy jest to po prostu specyfika tej grupy napędowej (która nie należy do najwyższych), czy może wymaga dodatkowej regulacji, czy jeszcze czegoś innego?

2. Brud - po jeździe znajduje pod napędem brud, czyli jakieś drobiny smaru - to normalne? Można spróbować to jakoś wyeliminować?

3. Kaseta lekko faluje podczas jazdy, czy to również jest normalne? Czy jest może źle dokręcona, czy znowu ta grupa tak może mieć?

4. Czy po posmarowaniu łańcucha trzeba dodatkowo smarować czymś kasetę, czy wystarczy to co kaseta zbierze z łańcucha?

 

Dzięki i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To dźwięk napędu czy trenażera ?

2. A łańcuch, kaseta, kółka przerzutki, cały napęd był przed zamontowaniem na trenażer idealnie wyczyszczony ? U mnie jakoś nic nie brudzi, używam Shimano PTFE.

3. To nie kwestia grupy tylko trenażera :(

4. Nie. Łańcuch smarujesz ogniwko po ogniwku a nie lejesz ciurkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg

1. Jak dla mnie napędu, bo na lżejszych przełożeniach nie jest tak głośno, jak na np. 3 z przodu i 8 z tyłu (wtedy jest naprawdę głośno)

2. Przed zamontowaniem nie, ale w trakcie tak - widocznie jeszcze będę musiał nad tym popracować

3. Może to wynikać z podkładki takie falowanie? Bo oryginalnie jest 11-rzędowa kaseta 105, a ja przełożyłem z koła swoją 9-rzędową i użyłem podkładki z zestawu i ona jest taka trochę jakby wygięta...

4. Tak właśnie robię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Wiesz, w ogniwach łańcucha, między płytkami mogło zostać sporo brudu, piasku jeżeli to ten sam łańcuch co w terenie. Wyszejkuj porządnie ... 

3. Nie, to raczej krzywa oś w trenażerze. Podkadka robi dystans ale przecież to bębenek stabilizuje kasetę. To on faluje :( Mogę się mylić - na pewno ktoś poprawi jeżeli nie mam racji. Drobne falowanie to nie problem ale nie powinno tak być. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, wkg napisał:

4. Nie. Łańcuch smarujesz ogniwko po ogniwku a nie lejesz ciurkiem.

No tak, kolejny temat i ponownie pan znawca okazuje swoja "wiedze" !!!

Czy ty masz pojecie, ze sa rozne srodki do smarowania lancucha, ktore aplikuje sie w rozny sposob? 

Czytajac twoje wypowiedzi, mam wrazenie, ze swiat rowerowy,  to jest tylko to co sam potrafisz doswiadczyc, a co gorsz, propagujesz ten swiat publicznie. 

Radze nieco poszerzyc swoje horyzonty, wiedze, jak to zwal tak to zwal. Bo rzucasz ogolnikami jak dogmatami. A to tylko swiadczy, ze nie masz wiedzy albo masz ja ograniczona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, 1415chris napisał:

No tak, kolejny temat i ponownie pan znawca okazuje swoja "wiedze" !!!

Czy ty masz pojecie, ze sa rozne srodki do smarowania lancucha, ktore aplikuje sie w rozny sposob? 

Czytajac twoje wypowiedzi, mam wrazenie, ze swiat rowerowy,  to jest tylko to co sam potrafisz doswiadczyc, a co gorsz, propagujesz ten swiat publicznie. 

Radze nieco poszerzyc swoje horyzonty, wiedze, jak to zwal tak to zwal. Bo rzucasz ogolnikami jak dogmatami. A to tylko swiadczy, ze nie masz wiedzy albo masz ja ograniczona.

Masz jakiś przykład oleju który aplikuje się poprzez lanie na całość i takiego na poszczególne rolki? Zaciekawiłeś mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...