Skocz do zawartości

[Hamulec przód/tył] Tektro/Spencer - Instalacja okładzin niesymetrycznych V-brake


ogreczek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Zgłupiałem do reszty. Mam takie okładziny jak na zdjęciu  - są niesymetryczne. Pytanie jak je zamontować? Wg instrukcji -  są niesymetryczne i niekierunkowe, a według symboli R/L na samych okładzinach są niesymetryczne i kierunkowe .... Jeśli zamontuje tak jak w instrukcji, muszę zamienić stronami R z L 

spencer.jpg

IMG_20210109_005355.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, WaGiant napisał:

Montujesz dokładnie tak jak są ułożone na zdjęciu .  Z lewej strony masz przednie koło , z prawej tylne .

No tak :)), ale wtedy lewy klocek bedzie prawy a prawy lewy :)

2 godziny temu, SoloTM napisał:

Krótki bok do przodu (  zgodnie z kier. jazdy )

Ale wtedy będzie niezgodnie z instrukcja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) a myślałem że to będzie proste :) Pytanie moje brzmi czy klocki mają być zamontowane tak jak oznaczenia na okładzinach - lewy/prawy. Wtedy przednie hamulce i tylne będą identyczne czyli mniej okładzin do przodu, więcej do tyłu? Czy mam zamontować tak jak jest w instrukcji czyli dla tylnego hamulca - mniej okładzin do przodu a więcej do tyłu, a do przedniego hamulca odwrotnie. Gdzie znaczkiem mało/dużo okładziny jest trzpień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolorowym do przodu, czyli jak wskazują oznaczenia R/L. Czarna częśc służy do odprowadzania/osuszania wody z mokrej obręczy, kolorowa do hamowania. Bez sensu więc zakładać odwrotnie, tak jak na rysunku dla przedniej obręczy. Używam takich klocków w dwóch rowerach. Zawsze w instrukcji jest pokazane kolorem do przodu, bez podziału na przednie/tylne koło.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...