Skocz do zawartości

[Regulacja poprzeczna] Julka z siostrą


Franc

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z możliwością zakupienia planowanych hamulców Tektro Auriga eTwin+ (HE E745) dopiero w 2022 roku - takie terminy podaje dystrybutor, muszę kupić inne, czyli Julkę z siostrą (BigTwin) z wyprzedaży starych zapasów magazynowych. Jednakże Bliźniaczki są na mocowaniu IS, mam więc pytanie - jak w nich przebiega regulacja poprzeczna zacisków? Przy PM jest fasolka i można sobie przesuwać a przy IS? Podkładki?

Drugie pytanie: przewidywałem mocowanie PM203 na wahaczu, czy znajdę adapter PM203 => IS203? Czy lepiej zrobić PM180, i szukać adaptera PM180=>IS203 (który to pewnie będzie taki sam jak PM160=>IS180 /PM140=>IS160). Czy może lepiej wyrzeźbić w wahaczu IS160 a stąd już jest prosto (IS160=>IS203 dostępny w każdym lepszym sklepie z adapterami IS). Tak czy siak tarcze będą 203mm. Qrła i skąd wziąć adapter dla Bliźniaczki?

Trzecie: jaką grubość tarczy obsługują Bliźniaczki - 1.8mm? Tektro jest dedykowany do tarcz 2.3mm grubości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że chodzi o to, żeby jedną klamką obsługiwać dwa hamulce?

Nie myślałeś żeby kupić coś popularnego i współczesnego, a do tego dokupić ( o ile istnieje) lub zlecić wykonanie adaptera do klamki?

EDIT: Wydawało mi się że kiedyś coś takiego widziałem, ale nie mogę teraz znaleźć.

Jeżeli chodzi o pytanie nr 2. Według mnie, nie ruszaj ramy. Lepiej próbować z adapterami, niż przypadkowo ( zdarza się każdemu...) zniszczyć ramę.

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję 2 zestawów z jedną klamką obsługującą 2 zaciski lewy i prawy symetryczny. Najlepiej w konfiguracji prawa klamka wraz z prawym i lewym zaciskiem oraz lewa klamka z prawym i lewym zaciskiem.

Nie bardzo sobie wyobrażam dorabianie symetrycznego zacisku. Dodatkowo, klamka Bliźniaczek (oraz docelowo poszukiwana klamka zestawu Tektro) ma większy tłoczek oraz zbiorniczek niż standardowa klamka obsługująca pojedyncze zaciski. Czyli myk polega na innej (większy tłoczek i zbiorniczek) klamce oraz lewym oraz prawym symetrycznym zaciskach.

Mogę sobie ramę dowolnie przerabiać bo ją dopiero rysuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Julka z Siostrą są IS, tam nie widzę żadnej regulacji poprzecznej i dlatego pytam się jak to robić.

I czy jest do dostania przejściówka z IS160 na IS203 oraz z PM203 na IS203 dla Bliźniaczki po prawej stronie.

Rower będzie miał z przodu mocowania IS160 a z tyłu IS160 lub PM203. Adapter IS160=>PM203 na prawe i lewe koła nie jest problem. bo jest symetryczny, natomiast adapter IS160=>IS203 symetryczny nie jest co generuje drugi problem z Bliźniaczkami. Robienie ramy z mocowaniami IS203 z przodu i z tył, żeby uniknąć adapterów jest kłopotliwe bo uszy wyglądają jak kupa z za krzaka.

Edytowane przez Franc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...