Skocz do zawartości

[koła 28"] do Romet Orkan 4M - 200-300zł/szt


funshy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jak w temacie. Poszukuję nowych kół do powyższego roweru, bo przy aktualnych przód musiał być już centrowany 2 razy w ciągu ostatniego miesiąca, a dużo kilometrów na pewno nie robiłem, w porywach 100km tygodniowo jak jeszcze było cieplej. Zakładam że przy mojej wadze 105kg nie jest to bardzo trudne scentrować koło przy niefortunnym uderzeniu (pierwszy raz scentrowane wjeżdżając w dziurę, drugie o ciemku bokiem w krawężnik, który za późno zobaczyłem). W serwisie rowerowym, gdzie centrowałem koło sprzedający polecił mi wymianę na jakieś Shimano w cenie 300zł przód 400zł tył, podobno w necie taniej nie ma, a u niego ceny "bardziej hurtowe" ale nie dopytałem o konkretny model, bo wiadomo jak to w sklepach, nie zawsze warto korzystać z ich ofert no i się trochę spieszyłem.

Macie coś co byście mogli polecić do tych góra 300zł za sztukę? Waga minimalnie to raczej może w okolice 95kg zejdzie, niżej nie mam w najbliższych planach o ile w ogóle będę coś schodził. Jeżdżenie po mieście i czasem lasach. To co mam teraz to obręcz Alexrims MD17 i najtańsze szprychy, wszystko fabryczne nigdy nie zmieniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, funshy napisał:

W serwisie rowerowym, gdzie centrowałem koło sprzedający polecił mi wymianę na jakieś Shimano w cenie 300zł przód 400zł tył, podobno w necie taniej nie ma, a u niego ceny "bardziej hurtowe" ale nie dopytałem o konkretny model, bo wiadomo jak to w sklepach, nie zawsze warto korzystać z ich ofert no i się trochę spieszyłem.

No to coś ściemnia. Pierwsze lepsze z "neta" - https://daveo.pl//kola_nt_d042id032__dt_545d_700cchampion-1347i bo jak rozumiem masz w Orkanie tarczówki. 

Ale generalnie to wystarczyłby komplet piast czy Shimano czy właśnie Novatec (te już na łożyskach) i można na dobrych szprychach przepleść koła na tych obręczach które masz. Może się nawet okazać że sama wymiana szprych by pomogła. Ot uroki marek pokroju Rometa - szkoda im tych 50 zł na szprychy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sobek82 @MikeSkywalker no myślę że jak bym już miał przeplatać to wyłożyłbym trochę więcej żeby i obręcz była lepsza zamiast w przyszłości znowu płacić za przeplatanie, bo oczywiście sam tego nie zrobię. Według Was lepiej całe koło np. wspomniane przez Sobka czy "złożyć" koło kupując wszystko osobno?

Powyższy link nie działa ale rozumiem że prowadzi do obręczy DT Swiss 545.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 27.11.2020 o 09:06, Sobek82 napisał:

Ze względu na zimę i różne sytuacje życiowe zakup koła przeniósł się trochę w czasie i planuje kupować teraz. Myślałem że może poza sezonem ceny trochę spadną ale jest podobnie. Nadal Shimano WH-MT500 najlepszy wybór w tej cenie? Przy 100kg wagi da radę bezproblemu pojeździć na tym nawet po nierównym terenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd się bierze to popularne dość podejście że poza sezonem ceny spadają. Zimy są jakie są, sezon trwa cały rok, ale nawet pomijając to jedyną rzeczą która taniej są rowery - pozostałości poprzedniego rocznika, jeśli trzeba zwolnić miejsce na nowe. 

Części jak poleżą na półce to nic im się nie stanie. A zwłaszcza teraz kiedy pandemia sprawiła że wszystkiego brakuje u producentów. Teraz problemem nie jest to co wybrać tylko czy jest to dostępne :D

W tej cenie Shimano to dobry wybór do 5 stówek. Potem, bliżej 700 możesz już mieć coś na łożyskach, jak koła linkowane wyżej. 

Ale w Twoim przypadku piasty Shimano dadzą radę , grunt żeby całe koło było solidne. Nie wiem jakie dokładnie szprychy stosuje Shimano ale nie ma z tymi kołami problemów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@MikeSkywalker

Dzięki za odpowiedź, czyli chyba biorę, choć w wątku o pasujących oponach do obręczy bardziej kolega doradzał większą oponę. Mogę zostawić tego Smart Sama 1.6, a drugiego kupić 1.75 czy też 1.6?

Tutaj chcę zamawiać: https://virtualbike.pl/pl/p/Kola-MTB-Shimano-WH-MT500-29-QR/3317

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@MikeSkywalker oraz inni

Z racji problemów z dostępnością koła w dobrej cenie ciągle go nie mam. Aktualnie znowu koło zaczęło mi bić i zastanawiam się serio czy nie skorzystać z Twojej rady i nie kupić nowych, dobrych szprych, bo te obręcze chyba złe nie są. Mógłbyś polecić jakieś dobre szprychy, które dadzą radę 100+kg osobie? Dodatkowo może jeszcze polecisz jakieś piasty, rozważę też ich zakup. No i oczywiście jak możesz prosiłbym też polecić jakąś część, którą mogłem pominąć, a jest potrzebna przy wymianie szprych.

Ewentualnie ktoś ma propozycję innego koła lub zestawu obręcz+szprychy+??piasta??+co tam jeszcze potrzebne tak żeby zmieścić się w 400-500zł na stronę max? Mogą być nawet złożone używki z OLX jak może akurat wiecie o aukcji jakiegoś forumowicza :)

Tak w skrócie o rowerze żeby nie trzeba było czytać od nowa. Romet Orkan 4 29'' rok 2016, tarcze, obręcze Alexrims MD17. Jazda głównie drogi rowerowe, ulica, leśne ścieżki czasem wjadę na bardziej nierówny teren.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie na pewno bardzo dobry, czy lepszy - zależy od szprych i tego jak je ktoś złożył. Ale nierdzewki są na tyle twarde że nie rozciągają się jak tanie szprychy więc powinno to śmigać. Obręcze DT też solidne, piasty okej. Tylko czy SLX nie są przypadiem pod sztywne ośki? Do Orkana potrzebujesz 100x9 i 135x9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złóż, to najlepsza opcja. Nie wiem jak z dostępnością piast, jeśli jakieś Novatec byś znalazł na łożyskach, to na obecnych obręczach i dobrych szprychach ktoś na pewno to zaplecie. Nie wiem jak w Pile ale w Bydgoszczy na pewno mają dobrego serwisanta. Albo ogarnij to online. 

https://daveo.pl/kola_nt_d042id032__dt_545d_700cchampion-1347i jak chcesz komplet to już chyba je linkowałem. Albo w ogóle napisz do gościa i Ci pomoże, zajmuje się kołami i robi to dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj o koła pod Centerlock. Ale w przypadku tego mocowania jesteś skazany na piasty Shimano, ewentualnie piasty DT które mają to mocowanie - a nuż jakaś tania 370-tka się trafi. 

Choć ja jestem zdania że nie potrzebujesz nie wiadomo czego, mogą być lepsze piasty Shimano, dobre szprychy i stare/nowe obręcze żeby całość zagrała. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MikeSkywalker

Chyba pozostaje mi czekać na Shimano, najtańsze koła od Daveo to 540zł, a do tego tarcze co da już 640zł, a nawet nie jest to zestaw, który chciałem, bo jak już bym miał brać to ten co ty wysyłałeś, więc sporo przekroczę budżet, a wydaje mi się że na razie nie potrzebuję aż takiego koła. Jesteś pewien że te Shimano będą ok dla osoby 100kg+ :D? Nie chciałbym dalej czekać i być bez roweru jakby się okazało, że one jednak trochę za słabe z tymi 24 szprychami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...