Skocz do zawartości

[U-lock] Sekura czy Tonyon?


gienek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, który lepszy Waszym zdaniem? Chodzi o U-locki z przekrojem kwadratowym co jest dla mnie najistotniejsze, Sekura ma w opisie "wysokiej jakości stal hartowana" i 18mm w przekroju, ale nie wiem ile ma sam pręt a Tonyon 16mm w przekroju, niby mniej, ale również nie wiem ile ma tu osłona a ile stal. Niby Sekura to firma niemiecka a Tonyon pewnie chiońszczyzna i dotychczasowe parametry przemawiają za Sekurą, ale widziałem filmik gdzie ten Tonyon nie poddał się nożycom ze skaczącym na nich 100kg gościem natomiast Sekura dość gładko chrupnęła na innym filmie tyle tylko, że tam był pręt okrągły w przekroju, ale jakość stali raczej pozostawiała trochę do życzenia. mam zatem dylemat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zapięcia topowych marek są jednak sporo droższe jakby nie patrzeć, gdybym jeszcze planował zakup droższego roweru to wiedziałbym sens... Z tego co widzę to chyba nawet te drogie U-locki używają okrągłego pręta, moim zdaniem kwadratowy jest dużo trudniejszy do chwycenia dla nożyc i takie powinni robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2020 o 16:34, Lezia napisał:

Nie znam żadnego testu porównawczego, który sugerowałby przewagę rodzaju profilu (np.  kwadrat do okrągłego) pręta z jakiego jest wykonane zabezpieczenie. Jeśli dysponujesz takim testem proszę daj linka.

 

Testu nie widziałem, ale widziałem pewne wzmianki o tym na anglojęzycznych forach i filmikach. Wiem, że twardość stali jest decydująca, ale uważam, że kwadratowy w przekroju Tonyon byłby trudniejszy do ucięcia nożycami niż powiedzmy taki Kryptonite Keeper, który jest znacznie droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...