Skocz do zawartości

[Rower dla 8-9 latka] poskładany z części - końcówka retro mtb


SoloTM

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jako, że syn ma już prawie 6 lat ( choć jest duży jak na swój wiek ) postanowiłem z wyprzedzeniem złożyć mu rower. Będzie dobry jak urośnie jeszcze trochę, czyli obstawiam, że za 2,5 roku na wiosnę/lato. :D

Całość poskładana z używanych i nowych części. Używanych zdecydowana większość, ale wszystkie w bdb/bdb-/db+ stanie. Rama 16 cali, amor powietrze-olej.

https://drive.google.com/drive/folders/1fiSuIETpjjDZj1qSpb1tpNL7lQfjzi_w?usp=sharing

Waga ok.12-12,5 kg ( waga mi się gdzieś zawieruszyła ) na gotowo ze wszystkim.

Mógłbym wymieniać po kolei, ale mi się nie chce, wszystko jest na zdjęciach, kto się zna to będzie wiedział. Dla mniej wtajemniczonych - prawie cały na deore xt ( starsze wersje ) poza korbą - deore lx i przednią piastą - Hadley by GT ( manufaktura - łożyska maszynowe ) oraz kasetą ( deore lx )

Koszt 1500 pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ty jesteś optymistą :) 6 lat i liczysz że 16" będzie dobre w 8,5. Mój starszy ma 11 lat bez kilku dni, 146 cm wzrostu i świeżo kupiony Trek 3700 16" jest jeszcze za duży. Tzn jechać może bez problemów, ale w przekroku  jeszcze się nie mieści. Ale ja też to kupowałem na wyrost. No chyba że masz prawdziwego wielkoluda. Takiego tez znam. Tylko tam ojciec ma 198, a bracia ojca daleko poza 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Roballinho napisał:

To ile on ma teraz wzrostu?

Mój syn ma 10 lat i jak na swój wiek jest niski - ma 133 cm. Poskładałem mu rower na 24" kołach na 12" ramie, a i tak siodło ma opuszczone prawie na sam dół.

O właśnie. Na 146 coś podobnego też jeszcze zdaję sprawę (24"-13"), ale siodełko już się zbliża do max.

Upd. A jak już jesteśmy przy rowerach dla dzieci... Czy na 24" są jakieś wartę uwagi opony na asfalt i lekki teren aka przejazd pożarowy/sciezka w lesie, bez blota bez tyrania po bezdrozach. Takie żeby nie ważyły 1kg ale i nie kosztowały 200/szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, remover napisał:

Czy na 24" są jakieś wartę uwagi opony na asfalt i lekki teren aka przejazd pożarowy/sciezka w lesie, bez blota bez tyrania po bezdrozach.

Mam te – Schwalbe RR 

Kupione z myślą o szutrach, a w praktyce i tak dzieciak jeździ większość czasu po asfalcie. Największa zaleta tych opon, to wg mnie waga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...