Skocz do zawartości

[1x12 SRAM] problem z regulacja napędu


Radoslaw85

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie montuje napęd SRAM 1x12

mam problem.

Ciągle słychać hałas przy kręceniu korbą - przy regulacji dolnego zakresu.

Wydaje mi się że powinienem skrócić łańcuch, a już o 4 skróciłem (4 "duże" i 4 "małe):

 https://photos.app.goo.gl/KPyuwKfvb2rUXn9t5

Dodatkowo na dolnych zakresach i górnych zakresach łańcuch pracuje dobrze.

Problem jest z 7 i 8 zębatką od najmniejszej patrząc, gdyż nieważne co robię i tak na tych biegach pracuje nierówno.

 

Co mogę zrobić jeszcze aby to "poskładać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kluczowe jest przy regulacji tego napędu też kręcenie śrubką, którą ustawia się odległość przerzutki od kasety. SRAM w komplecie z napędem dodaje takie sprytne urządzonko wykonane  z tworzywa sztucznego, które po przyłożeniu pozwala dość łatwo to zrobić. Ja miałem też problem z ustawieniem napędu i dopiero jak zacząłem regulować tą odległość o której wspomniałem, napęd zaczął wreszcie pracować. Jeżeli chodzi o długość łańcucha w manualu podane jest jaką długość łańcucha zastosować. Tu znaljdziesz link do manuala=>klik

image.thumb.png.1cd49c6016d534ec8b0c680af1e00bd4.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o przymiarze to wiem.

Korzystałem w sewisie z takiego inteligentnego ładnego czerwonego: 

https://www.cyklomania.pl/sram-przymiar-do-regulacji-przerzutki-eagle-xx1-x01-gx-nx,id13249.html

i z nim było łatwo i prosto - i zgodze się ze zaczynało wszytko chodzić

niestety ja teraz korzystać musze z tego gówna:

https://www.sbike.pl/sram-chain-gap-przymiar-do-regulacji-przerzutek-sram-eagle-50t52t-b-gap-o_10342.html

i nijak wg tego nie da się napędu ustawić i nie ma też ani 1 filmiku w necie jak tego .... używać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus92

od tego własnie zacząłem

problem w tym że wtedy działało jeszcze gorzej niż obecnie.

zanim skóce łańcuch - wole się upewnic i podpytać.

@siemalysy

poatrzę na tę instrukcję co podesłałeś - czy ja dobrze widzę że ten łuk do prowadzenia linki na str 12 ma specialną "tube" na linkę? jeśli tak to podczas montażu tego kompletnie nie widziałem, umieściłem linkę w zewnętrzym korytku, jedak czasem ta linka z tego korytka wyskoczy.

Jesli dobrze widze w dolnej części tego korytka musi być specjalna tuba na linkę?

PS - wybaczcie za oczywiste pytania - ale SAM montuje pierwszy raz w zyciu

Edytowane przez Radoslaw85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Akurat przy użyciu tego nowego przymiaru jest znacznie łatwiej ustawić odległość. Zakładasz go na największą zębatkę kiedy łańcuch jest na zębatce 42T. Potem przesuwasz całość do wózka i kręcisz śrubą tak by oś górnego kółka była na środku otworu.

Pamiętaj, że długość łańcucha także ma wpływ na położenie wózka, więc w przypadku skrócenia trzeba regulować odległość po zmianie długości łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Linka jest źle poprowadzona. Ma wejść w otwór od strony kasety i wyjść otworem widocznym nad śrubą pozującą linkę. Ponadto linki nie przykręcasz tak jak obecnie, tylko ma opierać się na tym srebrnym ząbki i dalej iść rowkiem pod śrubą. Na pewno jak odkręcisz śrubę zauważysz rowek pod nią i tak poprowadź linkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogus92

Dziekuję.

jest może jakieś wideo na ten temat?

/EDIT

własnie dzieki zdjęciu zapytałem - widzialem je w instrukcji, tylko że patrzącw przerzutkę nie widziałem tego otworu.

@siemalysy

własnie tak myslalemze cosjest nie tak bo linka wyskakuje.

nietstety nie wepchnę kamerki z telefonu inaczej,

Edytowane przez Radoslaw85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Podepne sie...czy macie jakis patent na zablokowanie dampera w SAGu bez siadania na rower i bez spuszczania cisnienia z dampera? chodzi mi o przygotowanie do regulacji odleglosci wozka od kasety za pomoca przymiaru SRAMa.

wszedzie pisza i mowia w manualach zeby robic to na sagu bo wozek jest wtedy w innej pozycji niz w bez sagu

image.png.170b18d430e90f6d392f8dffc4d6d311.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Obawiam się, że innej metody nie ma.

Tzn. jest tylko musiałbyś siedzieć na rowerze, a druga osoba przyłożyć przymiar i wyregulować odległość wózka od kasety.

A tak zapytam, jaki jest problem w upuszczeniu ciśnienia i potem.powrot do pierwotnego?

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...