Skocz do zawartości

[okulary] z webtylacją czy bez


tomiii

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam okularów z wymiennymi szkłami i prawie każdy model ma otwory wentylacyjne.

Moje doświadczenia z okularami z deca mówią że prze otwory potrafi nieźle wiać i ziębić w oczy kiedy jest chłodniej. Czyli średnio przyjemnie.

Jakie są wasze odczucia? Też tak macie?

Chciałek kupić accent stingray ale w związku z powyższym się waham.

Z deca mam https://www.decathlon.pl/okulary-mtb-xc-pack-id_8575780.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tomiii napisał:

Moje doświadczenia z okularami z deca mówią że prze otwory potrafi nieźle wiać i ziębić w oczy kiedy jest chłodniej.

Co?! :o Powiedz, że robisz sobie jaja... Nie wiem, jak silny strumień zimnego powietrza musiałby być wycelowany prosto w soczewkę, żeby ziębić Ci oczy przez taką dziurkę. A może po prostu musisz zacząć nimi mrugać od czasu do czasu? ;-)))

Stingraye są kiepskie, po krótkim czasie spadają gumki z zauszników. Kup lepiej Reflex, jeśli już ma być Accent. Jeżdżę od jakiegoś czasu i są całkiem przyzwoite. I nie, ani zimno, ani bloto, ani muchy, ani kamienie, ani nic innego nie wpada przez te otworki wentylacyjne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samego "wiania" przez te wentylatory nie się wypowiem, bo ja też jestem na to mocno wrażliwy i dość często dociskałem okulary żeby mi nie wiało. Także jednemu przeszkadza, drugiemu nie.

Ja mam okulary UVEX z jednym, pełnym szkłem. Problem jest taki, że pod koniec lata, zwłaszcza po deszczu, okulary mają tendencję do parowania i to mocnego. Wystarczy na chwilę się zatrzymać, dosłownie kilka sekund i już robi się mleko na dobre kilkanaście sekund jazdy.

Także coś za coś. Ja na Twoim miejscu też bym się nie nastawiał na wymianę dołączonych szkieł. Miałem okulary z Deca, bez dolnej ramki. Szkła przez 1,5 sezonu wymieniłem kilka razy po czym oprawka w górnej części pękła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym znalazł coś co dobrze leży przezroczystego to by nie było problemu. Ale po sprawdzeniu kilku modeli nic nie pasowało. Dlatego stwierdziłem że budżetowo będzie coś z wymiennymi szkłami.

To jak to jest z tą wymianą? Czy tylko wersja z dolną ramką podziała dłużej? 

Co do parowania to przeżyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...