Skocz do zawartości

[piasta] luzy


Posel1

Rekomendowane odpowiedzi

Uciekanie koła na jedną stronę to nie jest luz na piaście. Luz na piaście (osi piasty) jest wtedy, kiedy koło nie siedzi sztywno zamocowane w widełkach i czuć, że lata na boki jak za nie złapiemy i poszarpiemy.

Jeśli koło podczas jazdy/hamowania ucieka Ci na bok i tak już zostaje to jest wina złego zamocowania w hakach ramy, które może wynika z ich wady, bo już np. wyrobiły się po pierwszym złym (za słabym) zamocowaniu. Czasem pomaga wymiana zamykacza na lepszy, albo taki skręcany imbusem zamiast zaciskanego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Posel1 napisał:

Pęknięta raczej nie jest na dniach ściągałem koło i przypuszczam że zostala by mi w ręce.

Nie została by Ci w ręce pęknięta oś, bo z obu stron trzymała by się na gwincie konusów nadal w budzie piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przymiarki oczywiście, że się da. Zacisk hamulca tarczowego czasem ciut przeszkadza, ale da się go ominąć. Chyba, że akurat u Ciebie blokuje coś o czym nie wiem.

No chyba, że koło wichruje się dopiero po przejechaniu paru metrów to masz problem z mocowaniem w hakach no, bo co innego? Możesz wrzucić zdjęcie haków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadziłem odwrotnie.  Przeszkadzała przerzutka o tarcze ale jedna śrubka i przerzutka wisi.

Odchyla się tak samo. 

To jest nie duże odchylenie. Ale gdy wsadziłem szersza oponę to obtarło mi dolne widełki z jednej strony (ale to inny temat), i musiałem wrócić do poprzedniej szerokości opony. 

Krzywa rama? W jaki sposób można skrzywić ramę ? Swoje lata ma ale ani nie zaliczyłem dzwona ani nie.. nie wiem..

Przy oryginalnej oponie nie pamiętam żebym to zauważył, więc tak jak by to w okresie tego jak była założona ta nieszczęsna szersza opona. Ale dlaczego.. 

IMG_20200923_182549_compress13.jpg

IMG_20200923_182643_compress75.jpg

IMG_20200923_182525_compress58.jpg

IMG_20200923_182539_compress0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...