Skocz do zawartości

[Rozmiar ramy] Canyon Endurace AL Disc 6.0


felt100

Rekomendowane odpowiedzi

Nadszedł czas na zmianę roweru. Przesiadka z crossa na szosę endurance. Wybór padł na Canyona, natomiast mam problem z doborem ramy. Niestety największy problem z tym, ze nie można po prostu udać się do sklepu rowerowego gdzieś w Polsce i przymierzyć do danego rozmiaru ramy. Mam 180 cm wzrostu i przekrok 80 cm. Strona Canyona wyrzuca komunikat: Przekraczasz zakres regulacji wysokości siodełka, rower nie będzie dopasowany do Twoich wymiarów., natomiast patrząc na geometrię roweru bardziej pasowała by chyba "M" ka. Ponieważ nie ścigam się, nie trenuję a jeżdżę rekreacyjnie stawiam głownie na komfort. Jaki rozmiar wybrać? Czy Canyon pozwala na odesłanie i  ewentualną wymianę roweru na inny rozmiar po zakupie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, felt100 napisał:

Jaki rozmiar wybrać?

M

Ten model ma dość duże przeskoki w długości główki ramy pomiędzy rozmiarami. Jeśli chciałbyś mieć mocno pochyloną pozycję to S + wymiana mostka na dłuższy. Jeśli chcesz siedzieć jak na krześle to L (z tym krzesłem w tym przypadku nie żartuję)

2 minuty temu, felt100 napisał:

Czy Canyon pozwala na odesłanie i  ewentualną wymianę roweru na inny rozmiar po zakupie? 

Na zwrot roweru masz bodajże miesiąc choć osobiście nie widzę możliwości żeby jakikolwiek rozmiar lepiej pasował niż M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mierzyłem sam a drugi raz mierzyłem w sklepie rowerowym. Jak stwierdził Pan z rowerowego mam nieproporcjonalną budowę ciała. 180 cm wzrostu i przekrok 80 cm.  

Edyta:

Mierzyłem się jeszcze raz i faktycznie chyba było coś nie tak, bo przekrok wychodzi jednak 85 cm. Wzrost 180 cm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...