Skocz do zawartości

[Buty] na trekkinga


2wheels4ever

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam się za jakimiś „cywilnymi” butami do rekreacyjnej jazdy na rowerze trekkingowym, wiązanymi lub na rzepy. Czy możecie jakieś polecić, jeśli nie konkretną markę/model, to typ? W tej chwili jeżdżę w dwóch starych parach, jedne to wąskie i obcisłe McArthury, w których dobrze się pedałuje, ale mają bardzo cienką podeszwę, a drugie to niemarkowe adidasy, które są dość szerokie z tyłu, przez co potrafią zahaczyć o osłonę łańcucha. Tak więc chyba powinienem się rozejrzeć za jakimiś węższymi. Zastanawiam się, jaka powinna być optymalna grubość podeszwy. Na markowym logo mi nie zależy; ma się dobrze jeździć (i chodzić po zejściu z roweru). Może podjadę do jednego outletu w moim rejonie, może zajrzę też do pobliskiego Decathlonu. Na razie rozglądam się w internecie. Pedały oczywiście mam zwykłe, plastikowo-gumowe na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz celować w buty SPD dedykowane do trekkingu. Gniazda bloków przykryte są zaślepkami, więc niewiele różnią się od typowych butów sportowych. Np. coś takiego:

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-shimano-sh-mt301-mt3-pd19189/ 

Ja mam takie do jazd trekkingowych (bywały i przeloty pow. 250 km dziennie):

https://www.centrumrowerowe.pl/buty-shimano-sh-ct500-ct5w-pd17931/?v_Id=119808 

Co prawda używam zatrzasków, ale myślę, że i na platformach byłoby ok. Te pierwsze o tyle lepsze, że mają agresywny bieżnik, więc lepiej powinny trzymać się na pedałach, zwłaszcza na drogach gorszego "sortu". A i sprawniej, niż w tych drugich, będzie się pchać rower przez piachy :-)  

Edytowane przez Sandacz
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...