Skocz do zawartości

[maks 2500] MTB czy Cross


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu szukam roweru dla siebie i nie wiem czy MTB czy Cross.

Mam zamiar kilka szlaków w okolicy przejechać rowerkiem np.https://malopolska.szlaki.pttk.pl/map/displayPlaner?code=eejmhby

dodatkowo jakieś wypady po asfalcie po przysłowiowe bułki i trochę jazdy po okolicznych drogach leśnych.

Moje typy cross na ramie 19 i mtb na ramie 21? Mój wzrost 180cm, 95kg a do jajek 85 cm.

Coś doradzicie?

 

pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkasz w takiej okolicy, że brak mtb to grzech. Na pewno wykorzystasz atrybuty mtb,

jeśli 2700 jest osiągalne, to to ten model ma najlepszy osprzęt, jaki można w tej klasie cenowej dostać

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-5-9-m19-czarny-grafit-r19

są 19 i 21, najlepiej, jakbyś przymierzył, oba " dadzą radę" przy twoim wzroście i przekroku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze ramy sugerowałem się tabelką producenta i patrzyłem, żeby mieć zapas pod jajkami.  Chodzi mi bardziej czy jest sens pchać w MTB jak bedę miał zamiar 80% jezdzić po ubitych drogach? Macie jakieś rowery do polecenia, które są dostępne do kupienia? Tyle tego przepatrzyłem i co bardziej polecane, to już niedostępne...

Teraz, Blueforce napisał:

Mieszkasz w takiej okolicy, że brak mtb to grzech. Na pewno wykorzystasz atrybuty mtb,

jeśli 2700 jest osiągalne, to to ten model ma najlepszy osprzęt, jaki można w tej klasie cenowej dostać

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-5-9-m19-czarny-grafit-r19

są 19 i 21, najlepiej, jakbyś przymierzył, oba " dadzą radę" przy twoim wzroście i przekroku.

Patrzyłem na tą marke i ten co mi proponujesz jest w sklepie 40km od mojego miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W innym temacie kolega jechał 400 km (dosłownie) obejrzeć rower używany( stary mtb full suspension), choć odradzałem, że to za daleko. Więc to 40 km znaczy, że blisko i zaraz się przymierzysz, czy za daleko i chcesz co innego?

PS przecież media expert jest na lewym końcu szlaku, po którym masz zamier jeździć- ulica Adama Mickiewcza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten za 2400, promocje mają ;)

https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-mtb/rower-indiana-x-pulser-6-7-m21-czarny-grafit-r20

za 2400 to jest to bardzo bardzo opłacalny wybór, napęd pełne deore, widelec rs xc 30 z prawdziwym tłumikiem olejowym, hamulce standard w tej klasie, są ok, naprawdę za 2400 to sam bym kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z pierwszego linka jest ok . Owszem to ,,niemodny " rower - napęd 3x9 , brak sztywnych osi ale do turystycznej i rekreacyjnej jazdy to solidny i uniwersalny sprzęt  . Warto do niego dopłacić . Ten z drugiego linka jest co najwyżej przyzwoity . Też nada się do powyższych zastosowań ale to rower niższy o klasę lub dwie .

Oczywiście pozostaje nadal pytanie MTB czy cross . Nikt za ciebie nie odpowie . Można co najwyżej podpowiedzieć - MTB na kołach 29" i crossy mają obręcze  tej samej średnicy . Czyli jeśli obręcze nie są jakoś dramatycznie szerokie ( a chyba nie są bo fabryczne opony to 2,1 ) możesz założyć cieńsze , mniej terenowe opony . Jesli geometria ramy jest bardziej turystyczna niż sportowa , a tobie będzie na rowerze wygodnie to można brać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cayon al jest spoko. Tym bardziej spoko, że rama ma rurę tapered , a i amortyzator w rowerze za tę cenę jest niezły. Nie mam też uwag co do wykonania rowerów marki northtec. Napęd 3x9 jest super pod warunkiem, że założysz osłonę na tylne widełki, bo przerzutka nie ma sprzęgła. Za 2500-2700 to bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem po okolicy i znalazłem jeszcze marke Tabou.

Jak wypada porównanie Rower BLADE 29 3.0   lub Cayon AL ?

A może dołożyć pare stów i pójść level wyżej? Kolega mi też doradza aby dołożyć do lepszego osprzętu...

Cayon DR   lub Rower BLADE 29 4.0   ? Podpowiecie coś w sprawie osprzętu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...