Skocz do zawartości

[Wybór roweru] Szosa do 3500 zł 2020


Sagan

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jakiś czas temu kupiłem rower Romet Huragan 1+ z 2019 r. w rozmiarze 52. Długość rury podsiodlowej 47, rury górnej 52, efektywna 53,5 cm. Mam 173 cm, przekrok 76 cm. Pierwsze wrażenie po przesiadce z MTB to było WOW i teraz szukam jakiegoś lepszego roweru. Przejrzałem już wiele tematów pt. rower do XXX zł ale ceny tegorocznych modeli mocno poszły do góry a z rocznika 2019 praktycznie nic nie zostało, więc porady tam zawarte są już trochę nieaktualne. Szukam czegoś czym mógłbym pojeździć amatorsko, może czasem dłuższe wypady przez najbliższych kilka lat. Z nowych rowerów jedyne co ma chyba jakiś sensowny osprzęt to Romet Huragan 4 z tego roku ale nie wiem czy 3400 za tiagrę to dobra cena no i w rometach podobno geometria nie jest przyjazna długim wyjazdom https://www.domenasportowa.pl/product-pol-240098-Rower-Romet-Huragan-4-700C-2020.html?utm_source=iai_ads&utm_medium=google_shopping&curr=PLN

 

Poza tym trafiłem też na stronę szybkie rowery i widzę tam taki rower na 105: https://szybkierowery.pl/produkt/stevens-aspin-105-r-54/

Nie wiem tylko który to jest rok i czy ten rozmiar nie będzie dla mnie zbyt duży (być może ktoś o podobny wzroście się do niego przymierzał?)

 

A może taki cannondale?

https://szybkierowery.pl/produkt/cannondale-caad-8-tiagra-r-54/

Tutaj te same uwagi co wyżej. Na rowerach trochę się najezdzilem ale używki nigdy nie kupowałem.

 

Proszę o pomoc bo już sam nie wiem czego szukać. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozum mnie źle, ale gdybyś przejrzał tematy choćby z ostatniego miesiąca to dostałbyś odpowiedzi niemal na tacy....z nowych sensa trentino (dokładasz parę stówek do Twojego budżetu) i masz najlepszą relację cena/jakość/radość z jazdy. Co do geometrii to wszystko zależy na czym czujesz się dobrze, jednemu dobrze na szybkim sportowym, innemu na endurance....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nossy napisał:

nie zrozum mnie źle, ale gdybyś przejrzał tematy choćby z ostatniego miesiąca to dostałbyś odpowiedzi niemal na tacy....z nowych sensa trentino (dokładasz parę stówek do Twojego budżetu) i masz najlepszą relację cena/jakość/radość z jazdy. Co do geometrii to wszystko zależy na czym czujesz się dobrze, jednemu dobrze na szybkim sportowym, innemu na endurance....

Ja nie widzę żadnego tematu z ostatniego miesiąca albo nawet dwóch w którym jest porada jaki rower kupić w tym zakresie cenowym. Chyba po to jest forum żeby się tu radzić.

Teraz, lor3ddr8d napisał:

Cześć, skąd jesteś ? Mam do sprzedania Kellysa ARC 50 w rozmiarze 53 na nowej Shimaano 105 ;)

Hej, okolice Legnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-pierwszy z brzegu w zakładanym budżecie, z 13.07 przeleć tematy, zaręczam jest tego trochę....temat tego budżetu przewija się niemal cały czas. Dowiesz się nie tylko o propozycjach, ale co ważniejsze o cechach rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, nossy napisał:

-pierwszy z brzegu w zakładanym budżecie, z 13.07 przeleć tematy, zaręczam jest tego trochę....temat tego budżetu przewija się niemal cały czas. Dowiesz się nie tylko o propozycjach, ale co ważniejsze o cechach rowerów.

Wszystko już przeleciałem i polecany był triban którego nie chcę albo uzywki których już nie ma bo się sprzedały. Nie masz ochoty to nie odpowiadaj i tyle. Zadałem pytanie o dwie używki żeby ktoś ocenił czy warte czy nie bo ja się aż tak nie znam a ty mi pokazujesz tribana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał nowy rower. Co nowe to nowe, zanim będziesz musiał coś inwestować minie wiele km. Ci od szybkich rowerów są spoko, byle czego Ci nie wcisnom, ale ja bym brał nowe, caad 8 to chyba typowa wyścigówka, na dłuższe wypady może lepiej coś z łagodniejszą geometrią? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...