Skocz do zawartości
IP68

[Green Velo] Adaptacja roweru górskiego

Rekomendowane odpowiedzi

IP68

Cześć,
Jak sądzicie, czy rower Unibike Mission z kołami 27,5 stanowi wdzięczny obiekt chwilowej adaptacji na maszynę bardziej crossową. Czy gdybym dodał do niego bagażnik i założył możliwe cienkie opony (no właśnie jaki rozmiar optymalnie) to sprawdziłby się na trasie Green Velo? Trafiłem dziś samochodem na odcinek podlaski i jestem urzeczony, a jednak nie uprawiam sakwiarstwa, a raczej bikepacking w dość trudnym miejscami terenie. Chciałbym spróbować czegoś nowego niekoniecznie kupując od razu rasowy rower trekkingowy. Jak sądzicie, czy da się podejść tak do tematu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Czemu nie? Opony 1,5 semislicki i jedziesz.

Wszystko zależy ile chcesz zrobić tych km.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
IP68

Nie mam presji na km. To rower syna, (Shadow, nie Mission, ale żadna różnica). Młody ma 11 lat, więc nie rzucamy się na trzycyfrowe dystanse dzienne. Dzięki za odpowiedź. Jeden rower mam ogarnięty, teraz muszę wymyśleć coś dla siebie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość

Jeśli te 50+ to spokojnie da radę na takim rowerze.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
FigoiFago

W zeszłym roku przejechałem odcinek Elbląg-Suwałki, a rok wcześniej z Łap pod Białymstokiem do Suwałk na corssie Unibike'a z oponami 28x1,6. Nie było źle, ale oczywiście gdybym miał 28x1,75 to pewnie komfort byłby lepszy. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
IP68

Na wczesnym etapie planowania w jakim się znajduję, myślę by zacząć od południa. Pewnie nie w tym roku, bo na ten już cele postawione i w trakcie realizacji. Zbieram wywiad, przesłuchałem kilku rowerzystów na szlaku ;) i wiem, że nawierzchnie bywają zróżnicowane. Nie mniej na "góralu" nie spotkałem nikogo.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
wojtasin

Ej, fragmenty jechałem na mtb, raz z mezcalami, raz z specami trigger, ale ja często opuszczałem szlak ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
IP68

Heh, też się nigdy nie mogę powstrzymać :D

IMG_20200702_121913_copy_1024x1365.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta