Skocz do zawartości

[rower mtb do 3k] Indiana x enduro lub inny


HoXen

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co sądzicie o tym rowerze:

https://allegro.pl/oferta/rower-gorski-indiana-x-enduro-7-7-alu-27-5-30bieg-8924505926?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aqueryandcategory&bi_c=OTJjNTJkOTgtOTlkNC00ZDQ2LWE2OWItMzgyZWU5NWFhZDk3AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=f8019c4c-d533-42d7-b61b-b565ade80cb9&fbclid=IwAR0xFqfSI0ZLDBfQVUaYCXJ_BN5mgAsYS1I_jHd5UKlj_DcpF6n_NTveh0A

Szukam czegoś do 3 tys. Rower ma służyć głównie do jazdy po lesie. Również do ''zabawy'' jazda na 1 kole itd. Taki rower do wszystkiego ale musi dawać radę w terenie i właśnie o taki typ roweru mi chodzi jak w linku. Najlepiej koła 27.5 lub 29. Polecacie coś innego lub czy ta opcja co wysłałem jest warta uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wkg ja wyslalem aukcje zebyście napisali cos na temat roweru nie chodzi o rozmiar ramy a cena/jakosc bo wg mnie jest dobrze ale czy rama, amorem i kolka beda wystarczajace bo osprzęt wg mnie w tej cenie znakomity no i powietrzny amor do tego tez nie jest zle chyba co?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rower z Media Expert ( 2799) ,do lasu się nadaje,do "enduro" jak ma w nazwie  - nie nadaje się, do jazdy na jednym kole tak,do skakania i trików -nie.

Jeżeli się uprzeć i kupić ten rower ,to zdecydowanie lepiej w sieciówce blisko domu ze wzgledu na łatwość egzekwowania gwarancji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, sorry, zasugerowałem się rozmiarem a że w innym wątku ktoś kupił 21 cali i nie wie co z tym zrobić więc odruchowo napisałem.

Cóż, Indiana to marketowa marka Krossa. Nie mogę go znaleźć na stronie Indiany, nie ma tez (ja nie znalazłem) tabelki z geometrią. 

Cóż - wygląda to na typowy mtb "starej daty". To znaczy sprzed kilku lat.  Enduro to tylko z nazwy - rowery enduro są zupełnie inne :D Najsłabsze są hamulce (norma w tym budżecie) i amortyzator 30mm choć już powietrzny. Reszta osprzętu całkiem całkiem. Napęd niemodny ale bardzo dobry 3x, zresztą jak się znudzi łatwo przerobić na 1x. Ja bym nie przerabiał. Na las to jest bardzo dobry rower, na jazdę na jednym kole każdy się nada (jak się umie) ale skakać to ja bym na nim nie skakał. Na kole 27,5 cala (wychodzi z użycia w mtb - właściwie XC bo to rower XC) będzie zwrotnie i zwinnie ale trochę wolniej niż na 29.

3 tys to taka "głupia" kwota bo nieco poniżej 4k masz już rowery o półke wyżej - Kellys Gate30 czy Rockrider XC50/100. Jakby był z 20% tańszy to bym napisał: bierz.

PS: Opony. Opony o szerokości plusowej 2.8 faktycznie są endurowe : ) Pierwsze co zrobisz to zamienisz je na 2,25 na las chyba, że masz całą masę piachu i błota albo faktycznie chcesz ostro katować. Wygładzaja nierówności :) Enduro to dyscyplina zjazdowa gdzie pracuje grawitacja ale po lesie to trzeba te czołgowe gąsiennice napędzić :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...