Skocz do zawartości

[strava] czy jak to się zwie, po co to?


kosmonauta80

Rekomendowane odpowiedzi

Ja najczesciej używam zeby kraść fajne GPXy tras gdzie jade a nie znam dobrze miejsc. Lokalsi duzo lepiej znaja fajne, czesto nieoznaczone, single i trasy. 

Druga sprawa wtyczka stravistix pomaga sie nie zajechać przy prowadzeniu treningu. Oczywiscie to tylko jeden z wielu narzędzi do prawidłowego prowadzenia i śledzenia swojego treningu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O Stravie na tym forum miałeś już bardzo dużo wypowiedzi, zapraszam do skorzystania z wyszukiwarki (nie złośliwie, po prostu sporo możemy pominąć co już było napisane).

Swoją drogą na forum przydałby się dział "Oprogramowanie rowerowe" czy coś w ten deseń ;). Mamy rok 2020, oprogramowanie jest wszędzie.

 

A swoją drogą obecny czas, tj. rok 2020 to sporo zmian. Jedną z większych, dotykających grono rowerowe jest upadające Endomondo. W moim odczuciu w zasadzie od pół roku jest połowicznie funkcjonalne, ale podobną opinię widziałem podziela sporo osób. Niektórych na pewno skłoni to do przesiadki do Stravy, która jednak w roku 2020 także staje się "sporo bardziej" płatnym oprogramowaniem niż darmowym. Strava, czyli u podstaw taka biblioteka aktywności oferuje nieco mniej rodzajów aktywności niż oferowało Endomondo, ale błyszczy w innych miejscach, między innymi stabilności.

Ja z oprogramowania "na rower" zacząłem korzystać koło roku 2013, zacząłem z Endomondo. Po co? Prosta sprawa - rejestracja przejażdżek, tak celem samodzielnych analiz postępów (dystans, szybkość, kalendarz) jak i możliwości szybkiego powrotu do historycznych celem planowania nowych podróży.

Dopiero z czasem rower zacząłem traktować bardziej jako sport niż jako czystą rekreację. I gdy zaczynasz myśleć o rowerze (lub i innych dyscyplinach) trochę bardziej jako o sporcie, niż turystyce/rekreacji Strava nagle staje się dość ważnym elementem (choć oczywiście niekoniecznym). Możliwości segmentów, porównywania się z sobą i innymi są nie do przecenienia. Dodatkowo podstawowe narzędzia informujące o "stanie organizmu" na podstawie treningów z pomiarem tętna lub też mocy. Dodatkowo Strava ma także wbudowane dobre narzędzie do planowania tras (także z heatmapami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...