Skocz do zawartości

[rower trail] szukam roweru - wasze opinie


detrevnikcin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
Szukam roweru trailowego do jazdy  po terenie (zjazdy,podjazdy, kamienie, błoto,) i od czasu do czasu na jakąś dłuższą przejażdżkę po drodze asfaltowej/szutrowej.
Na tą chwile jestem zainteresowany tymi rowerami:
NS bikes eccentric lite 
NS bike eccentric djambo 
Marin san quentin
Marin nail trail 6
Proszę bardzo o opinie   tych którzy posiadają te rowery , relacje z jazdy, awaryjność, komfort jazdy, wady i zalety. 
Jeśli macie inne traile z tej półki cenowej (4000-6000) też poprosze o model.
    Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koło 29, czyli NS Eccentric Lite i Marin Nail Trial. Wg. mnie najciekawsze pod względem uniwersalności. 

Marinem jeżdżę, jest trochę lepiej wyposażony od 6. Bardzo fajny sprzęt, można się na nim pobawić, a z lzejszymi oponami mamy całkiem niezłego XCka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pseudo-amortyzator XCM w Eccentri Lite 2 to nieporozumienie do takich zastosowań.

Celuj raczej w coś takiego:

https://velo.pl/gorskie/gorskie-sztywne/trail-29/dartmoor/primal-pro-29-1

https://velo.pl/gorskie/gorskie-sztywne/trail-29/dartmoor/primal-pro-29-0

Przede wszystkim masz widelec z goleniami 34mm, a nie 32mm, co zapewnia lepszą sztywność przy większym skoku.

Ewentualnie w San Quentina 3, ale to kompletnie inny typ roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2020 o 18:13, detrevnikcin napisał:

Szukam roweru trailowego do jazdy  po terenie (zjazdy,podjazdy, kamienie, błoto,) i od czasu do czasu na jakąś dłuższą przejażdżkę po drodze asfaltowej/szutrowej.

A właściwie co to za teren - jakie te zjazdy i podjazdy ? To góry ? Pytam bo czy to na pewno musi być ścieżkowiec ? Bo do takich zastosowań kupuje się XC. Teraz główki sie w XC spłaszczyły do 68,5. To takie zjazdy, że bez myk-myka nie da rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obecnym rowerze bez myk-myka jest bardzo ciężko (rower crossowy) 
Mieszkam w małopolsce  60km od Bielska , ogólnie bardzo dużo kamieni, dość strome góry. Myślałem nad xc ale może być niewystarczający w tym terenie.

Ale dalej mam dylemat między xc a trailem. 
Co jakiś czas chciałbym sie wybrać na jakieś singletracki i pewnie jakieś starty w amatorskich zawodach.
                                           Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ... to faktycznie. Trail powinien mieć myk-myka, progresywną geometrię, solidny amortyzator, hamulce a to już daje konkretne ceny. Z używkami zawsze na dwoje babka wróżyła. Kiedyś byłem pod mocnym wrażeniem https://www.goride.pl/trail/kross-pure-trail-2017?gclid=EAIaIQobChMI5YHD1NiO6gIViqsYCh0EsAodEAQYBCABEgJFevD_BwE . Lekki nie jest ale ceny lekkich traili to kosmos. 

Na zawodach ludzie jeżdżą w XC - nawet w Beskidach ale zjazdy na XC to faktycznie wyzwanie dla przeciętnego rowerzysty :( Ja bym myślał o jakimś Rockriderze i dołożył myk-myka ewentualnie patrzył na polskich producentów ścieżkowców wrzucanych w tym wątku. RR ma przynajmniej mocne koła i dożywotnią gwarancję na ramę ale ścieżkowcem nie jest. Bo naprawdę ścieżkowiec powinien być fulem :( A to się robi już inny poziom cenowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...