Skocz do zawartości

[Triathlon] Rozmiar ramy


kombolaso

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Jestem na etapie rozglądania się za rowerem triathlonowym i upatrzyłem sobie Kross Vento TR 2.0, na codzień jeżdżę na szosie rozmiar 56, mam 180 cm wzrostu i przekrok 81 cm. Niestety dostępne rozmiary w/w roweru są ograniczone i najbliższy „mojemu” to M czyli w przeliczeniu 51, generalnie to rozum podpowiada że jest za mały ale… według obliczenia długość nogi x 0,665 wychodzi mi 54… A spotkałem się jeszcze z przelicznikiem że ramy triathlonowe powinno się obliczać długość nogi x 0,665-3 i przy tym przeliczniku wychodzi że ta rama 51 jest dobra… Co robić? W co wierzyć? Niestety nie mam możliwości przymierzyć się do tej ramy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalkulator długości nogi xD Masz 180 wzrostu i 80 przekroku a wynik otrzymujesz taki sam jak kobieta mająca ten sam przekrok przy 170 wzrostu 

Najlepiej byloby dobrać rozmiar ramy na bikefittingu ale zakładam że przy vento średnio się opłaca. 

Chyba skłaniałbym się do wzięcia po prostu "o rozmiar mniejszego" niż szosa na jakiej jeździsz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mihau_ napisał:

Przecież dałem Ci przykład jak idiotyczne są te kalkulatory

 

 Wzrost, przekrok, trochę doświadczenia. 

Dlatego pytam ;) Nie do końca wierzę w te kalkulatory, tym bardziej że teoretycznie powinienem jeździć na rozmiarze 56, kalkulator twierdzi ze na 54 a kalkulator triathlonowy że na 51 xD Na mojej szosie jeżdżę z lemondką ale żeby jeździć komfortowo musze mieć siodełko maksymalnie do przodu, więc chyba trochę mniejsza rama będzie miała sens w przypadku TT. Tylko o ile mniejsza? Czy rozmiar 51 nie będzie zbyt mały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...