Skocz do zawartości

[Pomoc w zakupie] Czy ta rama będzie dobra?


konarek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Intensywnie zastanawiam się nad zakupem Romet Huragan 4 2020. Od tego roku maksymalny rozmiar ramy oferowanej na stronie producenta to 56 cm. Jestem dość spory, 185 cm wzrostu ale dziwnie nieproporcjonalny :) Przekrok mam na wysokości aż 93 cm. 

 

Jak uważacie, zmieszcze się na tym rozmiarze ? Tułów mam krotki, a dlugie nogi. Czy podwyzszajac siodełko uda sie dopasować tą tamę pode mnie?

 

Dzięki z góry za pomoc ! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, konarek napisał:

Od tego roku maksymalny rozmiar ramy oferowanej na stronie producenta to 56 cm.

D...a tam a nie 56. Dziś możesz spokojnie zapomnieć o tym jak ma się podsiodłówka do rozmiaru ramy

(prawie każda rama ma dziś jakiś slop i "wirtualny" rozmiar gdzie indziej niż fizyczny)

Przy długości ramy 580mm... - myślę że warto się przymierzyć bo ten "56" to pewnie w klasycznym podejściu ~ +3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rowerze szosowym rozmiar ramy oznacza długość rury poziomej. 

Przy Twoich wymiarach w przypadku huragana zdecydowanie rozmiar L.

Choć szczerze mówiąc zmieniłbym obiekt westchnień. Takie proporcje, czyli ten duży przekrok wymusi mocne wysuniecie sztycy co przełoży się na bardzo pochyloną pozycję. Poszukałbym czegoś z mniej agresywną geometrią, chociażby vento 4.0 2019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...