Skocz do zawartości

[tubeless] problem z napompowaniem opony


Rowerowyszaj.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zmienilem obrecz na dartmoor fortress v.2. Chciałem zrobic system tubeless,ale.. niemam przystosowanej opony pod ten system. Aktualnie mam maxxis minion dhr drutowa. wentyl ze starej dętki ( tak jak szajbajk pokazywal na jednym z filmikow). Probowałem napompować opone, ale niemogę. Opona Nichce wskoczyć na miejsce. Jakies pomysły jak to rozwiazac czy musze zmien swoją oponę po TR

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Po pierwsze nie każda opona się sprawdzi, zwłaszcza jeśli nie jest przeznaczona pod tubeless, po drugie wentyl może nie trzymać, skoro jest wycięty z dętki.

Kolejna sprawa - masz taśmę na obręcz założoną poprawnie?

Używasz kompresora do wstrzelenia opony na rant?

Opony drutowe nie są szczególnie polecane do systemów bezdętkowych, więc tutaj może leżeć problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnych doświadczeń mogę dodać, że przy oponach (ewentualnie obręczach) nie dedykowanych do tubeless, też miewam problem ze wstrzeleniem opony na rant. W moim przypadku sprawdza się wysokie ciśnienie w kompresorze (8-9 bar), wykręcenie zaworka z wentyla (używam samochodowego), oraz oblanie uszczelniaczem również samego rantu opony, tak aby uciekające powietrze powodowało pienienie uszczelniacza na styku opona-obręcz. Trzeba mieć z tym nieco doświadczenia, wtedy idzie łatwiej. Ale generalnie powinno się udać. Po kilku próbach udało mi się nawet uszczelnić starego, drutowanego smart sama na starych obręczach v-brake.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Druciaki są słabiej wykonane, podejrzewam farfocle na rancie opony - do zdarcia papierem ściernym albo nożykiem do tapet. Po drugie odkształcenie - jeśli to druciak i był wysyłany, to pewnie zwinięty w ósemkę. Należałoby go najpierw dętką wyprostować - wsadzić na rower normalnie, pojeździć, niech się ułoży. Dopiero wtedy próba z wstrzeleniem.

 

No i jeszcze można spróbować z mydlinkami, woda z mydłem jest śliska, pomaga oponie wskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...