Skocz do zawartości

[rower] okolo 4000 tys.


grzala25

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chce kupić nowy rower z przeznaczeniem do jazdy w terenie i mieście, obecnie mam rower na kokach 26cali moj wzrost to 196cm wzrostu i 125kg wagi więc chyba musi posiadać solidne koła. Kwotę jaka chcę przeznaczyć na zakup to okolice 4 tys, w jakie marki  modele i  rozmiar ramy celowac? Z góry dziękuję za pomoc 

Edytowane przez grzala25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma rowerów w teren i do miasta. Teren to też pojęcie, które można na pierdyliard sposobów zdefiniować.

Jeśli teren to góry, to przy Twojej wadze nie wytrzymają żadne koła fabryczne.

Jeśli teren, to leśna droga pożarowa, to możesz kupić cokolwiek.

Ramy XL generalnie Cię interesują.

 

Jesteś ciężki, więc celuj w producentów, którzy nie robią problemów z gwarancją, miejsc gdzie masz blisko serwis.

Generalnie w tej kwocie jeśli nie kupisz butikowej marki, to wszystko jest podobne do siebie i kup coś, co Ci się podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeśli o jazdę w terenie chodzi to bezkonkurencyjny nadal wydaje się Rockrider XC100 do około 4000 zł.

Natomiast do miasta średnio. Owszem pojechać pojedziesz, ale to raczej dojazdowo niż na codzienne przemieszczanie się.

Jeśli bardziej w kierunku rekreacji i miasta to nie tędy droga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej wadze rower XC, jak w/w Rockrider XC 100, może się nie sprawdzić. Nawet jeśli sama rama wytrzyma (okolice 130kg to górny pułap u wielu producentów), to mogą być problemy z kołami i zbyt wiotkim widelcem (golenie 32mm).

Ty byś potrzebował ramy typu Dartmoor Hornet, widelca z goleniami 34mm i pancernych kół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w tej kwocie ciężko o cos mocnego co udźwignie moje cielsko, szperając w necie znalazłem sporo dobrego np o Meridzie big nine 300 z 2019 lub rower o trochę innym przeznaczeniu Kross Duke podobno twardy rower.. Piszac ze ma byc to rower do miasta i w teren miałem na mysli ze jak trzeba to wskoczę na rower i śmignę na drugi koniec miasta a myśląc o terenie ze wytrzyna wypad do Świeradowa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Mateusz30 napisał:

Nie ma rowerów w teren i do miasta. Teren to też pojęcie, które można na pierdyliard sposobów zdefiniować.

Jeśli teren to góry, to przy Twojej wadze nie wytrzymają żadne koła fabryczne.

Jeśli teren, to leśna droga pożarowa, to możesz kupić cokolwiek.

Ramy XL generalnie Cię interesują.

 

Jesteś ciężki, więc celuj w producentów, którzy nie robią problemów z gwarancją, miejsc gdzie masz blisko serwis.

Generalnie w tej kwocie jeśli nie kupisz butikowej marki, to wszystko jest podobne do siebie i kup coś, co Ci się podoba.

A co sądzisz o Meridzie big nine 300 z 19r jako baze do rozbudowy  lub rower o trailowy kross dust? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.05.2020 o 20:10, bogus92 napisał:

Rama bez sztywnej osi to nie jest dobra baza do późniejszej rozbudowy. Kross już prędzej, bo jeśli myślę o tej samej ramie to ma już oś boost.

Zdecydowałem się na Fuji Tahoe 1.3 pierwszym modem na początek byla zmiana mostka.. Pewnie za jakis czas będę musiał pomyśleć o mocniejszych kolach.. 

received_679533829282419.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...