Skocz do zawartości

[Korba] Stara holenderka - jak odkręcić


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem nowy na forum :) od jakiegoś czasu zacząłem bawić się samodzielnie z serwisem naszych domowych rowerów i zawsze znajdowałem tutaj odpowiedzi, ale na nowy problem, nie potrafię nic znaleźć, więc nie wiem czy już taki temat był, albo źle szukałem :)

Przechodząc do sedna...

Chciałem rozkręcić stary rower, który od dawna leży nieużywany - przemalować go, odświeżyć itd.

Jednak polegam na odkręceniu korby - jest to jakaś mega prosta budowa, rower nie był zbyt drogi :) i nie bardzo wiem jak się za to zabrać - czy tutaj (patrz zdjęcia) wystarczy zwykły klucz nasadowy i kręcenie w przeciwną stronę niż pedał? próbuję w taki sposób ale nie chce ruszyć, nie wiem czy to kwestia rdzy, ale wolę dopytać bardziej doświadczonych osób :) nie chciałbym tam nic wyrwać.

Pozdrawiam ;)

IMAG6113.jpg

IMAG6116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakrętki odkręcasz w lewo, mają gwint zwykły, prawoskrętny. Następnie ściągacz( crank puller, nawet najtańsze dają radę), bardzo trudno ściągnąć korbę bez niego. Jakbyś nie miał dostępu to można próbować jak na filmie, ale jest to bardzo trudne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...