Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Davaeorn

Cześć.

Dzisiaj czyszcząc rower, bo nazbieralo się sporo syfu, chyba spowodowałem mały problem - mianowicie (mając rower do góry kołami) czyscilem szczotka okolice suportu i zębatki w tylnym napędzie. Prawdopodobnie ową szczotka wepchnąłem ziarenko/a piasku w owe rejony. Efekt - chrobocze. Wkurza. Wcześniej tego na pewno nie było, mam wyczulony słuch na takie rzeczy. 

Pytanie, czy mogę jakoś bez rozbierania wszystkiego to próbować wyczyścić? Sprężone powietrze, myjka ciśnieniowa?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Lukasdnb
      Przez Lukasdnb
      Niedawno wpadł w moje ręce długo oczekiwany suport Fsa bb9200 ceramic( v4.9,73e,mtb, 24mm),chcę go zamontować razem z moją korbą Shimano xt m771-k,oczywiście oś 24mm i suport także pod ten rozmiar.Gdy złożę wszystko w całość z zachowaniem wszystkich wytycznych obydwu firm(momenty śrub i misek sup.) mam minimalny ale wyraźny luz na osi, jakby łożyska fsa były za luźne, gdy zakładam suport shimano(bb-51) na oś, to musze użyć ciut siły bo wchodzi cisno i siedzi pięknie, natomiast fsa praktycznie sam spada na dół i kiwa się minimalne( słychać wyraźny jakby przeskok jak ruszam na boki),i cholerka nie wiem czy mam reklamować łożyska czy coś robię nie tak?Ale co mogę nie tak robić?Ma ktoś z was jakieś doświadczenie w stosowaniu sportów Fsa razem z korbami Shimano?Fsa Europa a konkretnie pan Stefano dał mi moim zdaniem śmieszna odpowiedź na mojego maila do nich, powiedział że pierwszy raz widzi taką korbę i że on dokonuje doboru suportu do korby na podstawie jakiejś strony www na której wpisuje jaka korba a ona " wypluwa"  kompatybilny suport Fsa,i wyszło że zaleca do korby m771 suport bb6200 road czyli szosowy i jakaś podkładkę falistą do tego,odpowiedziałem im że dziękuję za pomoc eksperta który swoją wiedzę czerpie ze strony internetowej( chodziło mi bardziej o wiedzę poprzedzoną własnym doświadczeniem),która w dodatku proponuje suport szosowy do korby mtb( wiem że bb6200 road też ma średnicę osi 24mm), generalnie nie umieli mi pomóc,zaproponowali podkładkę uszczelniająca chyba MW150 , niebieski oring gumowy na metalowym pokładzie, cieniutki i niewiem jakby miał zlikwidować mój luz.
      Ps: proszę nie śmiejecie się z mojego j ang. To był film nagrywany dla Fsa
      20200415_143349(1)(1).mp4

• Michal_288
      Przez Michal_288
      Tanio kupię suport isis pod 73mm 
      Wystarczy aby się krecił i miał sprawny gwint
    • Arheus3
      Przez Arheus3
      Cześć, szukam suportu i korb do roweru dirtowego pod ramę dartmoor two6player proszę o propozycje. Dziękuję.
      Link do ramy: https://www.rowertour.com/p/58206/dartmoor-two6player-rama-26-dirt-street-red-devil
    • Gość Tomasz
      Przez Gość Tomasz
      Witajcie.
      Szukam odpowiedzi - zmieniłem ramę z na Bitch na LF Dragstar - brakuje mi tego zakichanego suportu - korby mam truvativ Hussefelf - szerokość mufy na suport 68mm otwór gwintowany 34mm wewnątrz. 
      Jaki kupić suport, tak abym mógł zamontować adapter napinacza łańcucha ? 
      Jestem zielony w tym temacie, a widzę że jest sporo rodzaji suportów .
      Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziękuje.
    • JWO
      Przez JWO
      Ktory rodzaj suportu bedzie lepszy:
      skrecany

czy wciskany?

Mufa 68mm BB30, naped 1x11, korba GRX RX810 (42T), rama karbonowa.
      Pod wzgledem serwisowym wydaje sie skrecany lepszy (klucz juz mam  ), ale czy lepszy w uzytkowaniu?
      Polecicie jakies modele/firmy, tak zeby nie rozkrecac tego zbyt czesto?