Skocz do zawartości

[rama] Naprawa utlenionego aluminium


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam dwa miejsca utlenionego aluminium w ramie, stop 7005, szczególnie to na zdjęciu poniżej. Zastanawiam się czym to potraktować. Z jednej strony aluminium samo się "broni", ale to dosyć daleko postąpiło. Odłupałem lakier plus jakieś 0,5mm materiału, dlatego też zacząłem się zastanawiać, co z tym zrobić i czy te utlenione miejsce nie jest już osłabione, tj. czy rama jest bezpieczna. W miejscu mocowania błotnika widocznie woda cały czas podciekała. Proszę o poradę i serdecznie dziękuję za wskazówki.

 

95941811_284182295947131_2175524578942517248_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No jak chcesz dobrze to do piachu i na proszek (najlepiej kolor plus lakier).  Możesz też zjechać to papierem i zrobić wyprawkę lakierem w sprayu (najlepiej użyć automotiv, a nie zwykły marketowy alkidowy). Oczywiście resztę roweru musi zabezpieczyć bo różnica w odcieniu i stopniu połysku zawsze będzie. Mam tylko pytanie bo w środku tego wzmocnienia widelca widzę rdzawy nalot? To jakiś element stalowy wbity w tym "mostku"? Czy rama będzie osłabiona, raczej, ale alu też ulega procesowi korozji/utleniania. Proces jest jednak bardzo długi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Błotnik - śruba stalowa i stąd ten nalot, podkładki pordzewiałe itd. To małe miejsce to odcień nie jest problemem. Mam lakier matowy decocolor i klar motip.

4 godziny temu, nossy napisał:

Czy rama będzie osłabiona, raczej, ale alu też ulega procesowi korozji/utleniania. Proces jest jednak bardzo długi.

Nie bardzo zrozumiałem; chodzi mi o jakieś znaczne osłabienie. Wiadomo, że jakoś tam będzie, bo jednak coś się odłupało. Tylko czy przykładowo bliżej 1% czy np 30% osłabione miejsce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...