Skocz do zawartości

[Dostosowanie roweru] 205cm wzrostu a rower MTB - prosba o porade.


mahoni

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczow,

Mam 205cm wzrostu i kupilem rower ktory mial byc pod moj wzrost. Wszystko jest ladnie pieknie ale mam wrazenie ze kierownica jest za nisko - odczuwam bol w nadgarstkach oraz lokciach.

Mam wrazenie ze za duzo ciezaru idzie na przod. Wyraznie czuje ze ta kierownica powinna byc nieco wyzej oraz troszeszke przesunieta do przodu.

 

Moje pytania:

- Czy jest mozliwosc podniesienia kierownicy? W moim modelu wydaje sie byc na stale wysokosc.

- Czy dokupienie rogow cos zmieni?

Myslalem o kupnie samej kierownicy wygietej oraz szerszej zeby moc ja podniesc troche do gory + do tego rogi.

Przepraszam ze post jest lekko chaotyczny oraz bez polskich znakow ale nie mieszkam w PL.

 

Rower to Cube Attention 2020.

 

Pozdrawiam cieplo. Jakub

IMG_20200204_125257.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
13 minut temu, tomo63 napisał:

Dziwne, ze ktos polecil ci rower ze standardowa sterowka przy takim wzroscie.

https://allegro.pl/oferta/adapter-przedluzka-rury-sterowej-ahead-1-1-8-alu-7396942743?

Nikt mi nie polecil. Sam takiego zamowilem. Wg rozmiarow podanych w tabeli mial byc ok.

 

Czy taki mostek wytrzyma goscia 120 kg?

Edytowane przez mahoni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobre pytanie, czy to wytrzyma. Ja waże 115 i chwile z tym jezdzilem. Ale ja jakos agresywnie nie jezdze. Przemysl jak jezdzisz, poszperaj, moze cos bedzie na ten temat. Cos pamietam, ze zlota zasada bylo nie miec wiecej niz 4-5cm podkladek pod mostkiem. Sam mam chyba z 7 conajmniej.

Mozesz sprobowac drugiej opcji, mianowicie zmiana mostka na jakis 35 stopni 110mm i kierownica z duzym podniesieniem >50mm.

Trzecia opcja to zmiana widelca na taki z rura sterowa 26cm i wtedy podkladki pod mostem (sam tak mam).

Z doswiadczenia jednak powiem, ze nic nie zastąpi prawidlowej ramy. Nie sadze jednak, zebys znalazl jakakolwiek pod swoj wzrost. Jakas patologia w branzy panuje i chocby rama miala 23 cale to glowka nadal maks 15cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę na różnicę w wysokości między siodełkiem a kierownicą, i jak na rower do XC, to wygląda to całkiem normalnie. Może oczywiście zdjęcie przekłamuje, ale jeśli nie jeździłeś wcześniej na czymś takim, to taka pozycja wymaga trochę przyzwyczajenia i treningu. Zwłaszcza, że kawał chłopa, ręce mają co dźwigać. 

A jeśli jednak celujesz w coś bardziej rekreacyjnego, tomo już opisał jakie masz opcje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie to wygląda na ramę 21" zgadłem? Mam 191cm i jeżdżę na Cube carbonowym rama 23" z mostkiem 9cm. Nie wierze, żebyś dał radę się na moim rowerze pomieścić, bo dla mnie ona jest w sam raz, a mogła by być dłuższa zdecydowanie w przypadku, gdyby mi zależało na bardziej agresywnej pozycji.

 

Ogólnie rzecz biorąc sytuacji nie da się uratować. Możesz przedłużyć sterówkę przy pomocy przedłużki firmy BBB. Ale to nie jest rozwiązanie bezpieczne. Trzeba kupić widelec i nie obcinać rury sterowej, dać mostek 12cm z wzniosem dużym.

 

Wszystko to półśrodki, bo Cube nie robi ramy dla Ciebie. Jak zresztą inne firmy również

 

Zasadniczo przy Twoim wzroście musisz iść w ramy Customowe. Jest kilka firm w PL, co się tym zajmują. W granicach 5000 bez problemu przygotują coś pod Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, some1 napisał:

Tak patrzę na różnicę w wysokości między siodełkiem a kierownicą, i jak na rower do XC, to wygląda to całkiem normalnie. Może oczywiście zdjęcie przekłamuje, ale jeśli nie jeździłeś wcześniej na czymś takim, to taka pozycja wymaga trochę przyzwyczajenia i treningu. Zwłaszcza, że kawał chłopa, ręce mają co dźwigać. 

A jeśli jednak celujesz w coś bardziej rekreacyjnego, tomo już opisał jakie masz opcje. 

Jezdze typowo rekreacyjnie wiec liczy sie dla mnie wygoda i ergonomia.

 

14 minut temu, tomo63 napisał:

To dobre pytanie, czy to wytrzyma. Ja waże 115 i chwile z tym jezdzilem. Ale ja jakos agresywnie nie jezdze. Przemysl jak jezdzisz, poszperaj, moze cos bedzie na ten temat. Cos pamietam, ze zlota zasada bylo nie miec wiecej niz 4-5cm podkladek pod mostkiem. Sam mam chyba z 7 conajmniej.

Mozesz sprobowac drugiej opcji, mianowicie zmiana mostka na jakis 35 stopni 110mm i kierownica z duzym podniesieniem >50mm.

Trzecia opcja to zmiana widelca na taki z rura sterowa 26cm i wtedy podkladki pod mostem (sam tak mam).

Z doswiadczenia jednak powiem, ze nic nie zastąpi prawidlowej ramy. Nie sadze jednak, zebys znalazl jakakolwiek pod swoj wzrost. Jakas patologia w branzy panuje i chocby rama miala 23 cale to glowka nadal maks 15cm...

Dzieki wielkie!

23 cale to byla najwieksza rama jaka byla dostepna. 

Skorzystam chyba z opcji drugiej. Szersza kierownica i podniesiona do gory brzmi super!

 

Dziekuje Wam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szersza kierownica nie sprawi, że będziesz miał mniejszy nacisk na dłonie. Będzie jeszcze większy bo zanurkujesz głową. Żeby było wygodniej musisz podnieść mostek. Jedyny sposób, to kupić NOWY widelec z długą rurą sterową, zestaw podkładek i dać mostek jak najwyżej.

 

Chyba jest logiczne, że jak tylko rozszerzysz ręce, to mocniej zanurkujesz.

Za 450 były ostatnio powietrzne suntoury na alledrogo.

Jednak nie spodziewaj się cudów. Ta rama jest zwyczajnie dla Ciebie za mała.

Edytowane przez Mateusz30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mateusz30 napisał:

Szersza kierownica nie sprawi, że będziesz miał mniejszy nacisk na dłonie. Będzie jeszcze większy bo zanurkujesz głową. Żeby było wygodniej musisz podnieść mostek. Jedyny sposób, to kupić NOWY widelec z długą rurą sterową, zestaw podkładek i dać mostek jak najwyżej.

 

Chyba jest logiczne, że jak tylko rozszerzysz ręce, to mocniej zanurkujesz.

Za 450 były ostatnio powietrzne suntoury na alledrogo.

Jednak nie spodziewaj się cudów. Ta rama jest zwyczajnie dla Ciebie za mała.

Wg Ciebie ta opcja "Mozesz sprobowac drugiej opcji, mianowicie zmiana mostka na jakis 35 stopni 110mm i kierownica z duzym podniesieniem >50mm." nie bedzie wystarczajaca do wygodnej jazdy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mostek 130mm 35stopni kupiony. Zmiana na mega plus. Zrobione 30km i zero bolu w lokciach. 

W dniu 8.05.2020 o 15:39, kipcior napisał:

Też bym kombinował z mostkiem, to w miarę tanie i bezproblemowe rozwiązanie. A jak już podniesiesz kierownicę to dodatkowo pomyśl o zmianie gripów na jakieś serii Ergon GP. To tez pomaga na nadgarstki, rozkłada nacisk na większą powierzchnię. 

Wlasnie zastanawialem sie jakie rogi kupic i juz wiem. Dzieki!

 

IMG_20200509_125703.jpg

IMG_20200509_125639.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rogi bym odpuścił, a w ich miejsce kupił chwyty ergon GP3 w rozmiarze L.

Co do zdjęć... to nie drętwieją Ci dłonie? Wygląda jakby końce kierownicy mocno się wznosiły, co może powodować ucisk zewnętrznej części dłoni. Ja bym, ją trochę obrócił w stronę siodełka, ale to tylko sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, tomo63 napisał:

Rogi bym odpuścił, a w ich miejsce kupił chwyty ergon GP3 w rozmiarze L.

Co do zdjęć... to nie drętwieją Ci dłonie? Wygląda jakby końce kierownicy mocno się wznosiły, co może powodować ucisk zewnętrznej części dłoni. Ja bym, ją trochę obrócił w stronę siodełka, ale to tylko sugestia.

Poki co nie odczuwam zadnego dyskomfortu ale rozwaze sugestie.

Rogi juz odpuscilem. Bede zamawial ergon GS2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...