Skocz do zawartości

[suport] Dobór odpowiedniego suportu.


Wopio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przymierzam się do wymiany suportu w rowerze, ponieważ na dotychczasowym pojawiły się luzy. Był to: Shimano SM-BB70, korba Shimano Deore FC-M612.

Jaki suport polecacie, tak żeby wszystko ładnie grało, w cenie ok. 100 zł. Zostawić ten sam model czy wymienić na inny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są trzy szkoły:

- Kupić BB52 za 50 złotych i co kilka, kilkanaście tysięcy wymieniać,

- Kupić BB52 i co kilka tysięcy wymieniać łożyska z ali, uprzednio ładując do nich smaru,

- Kupić Accenta i od razu wymienić łożyska na porządne. Oryginalne są bez smaru i jak sie dostanie woda - rdzewieją.

Suport Shimano ma nietypowe łożyska ale jest świetnie uszczelniony co niestety powoduje odrobine większe opory. Na Accencie z łożyskami Enduro przejechałem 15 tkm, myje często myjką ciśnieniową i nic się nie dzieje.

Jest jeszcze czwarta szkoła - kupić Shimano, normalne łożyska i podszlifować flansz od suportu ale to zabawa imho ...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym odpuścił. Potrzebny jest nietypowy klucz albo jakaś przejściówka, bez sensu moim zdaniem. Za 45 złotych masz święty spokój. Chyba, że zależy Ci na minimalnie mniejszym oporze ale ja nie zauważyłem różnicy w szybkości. Wtedy Accent i dobre łożyska albo Accent i chińskie + smar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...