Skocz do zawartości

[szosa] Giant Tcr Advanced Pro Team Disc


94ostry

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam się do zakupu roweru szosowego w budżecie do 15K. Szukam "uniwersalnej wyścigówki". 
Moje oczekiwania:
- rama karbon
- grupa sprzętowa: Ultegra, 
- hamulce tarczowe

 

Najbardziej przypadł mi do gustu rower :
- Giant TCR ADVANCED PRO TEAM DISC (13 000 PLN) LINK .
Mimo że wygląda trochę jak batmobil to ma wszystko czego potrzebuję i jeszcze udało mi się go dorwać w dobrej cenie.

Alternatywnie rozważam:
- Canyon Ultimate CF SL Disc 8.0 (10.800 PLN) LINK
- Canyon Ultimate CF SL Disc 8.0 Di2 (14.699 PLN) LINK
- Orbea Orca ORCA M30TEAM-D (14.000 PLN) LINK
- Bianchi Aria Ultegra Disc (14.500 PLN) LINK
- Trek Émonda SL 6 Disc (12500 PLN) LINK
- SCOTT ADDICT RC 30 (14.399 PLN) LINK

Co byście wybrali? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek dodałem wpis w podobnym temacie na forum...nie chcę mi się skrobać na nowo więc przeklejam poniżej. Swego czasu wybierałem między emondą ,a tcr'em. Generalnie tcr bardzo mi leży ze względu na swoją uniwersalność.

"Trek dobrze podjeżdża, giant w górach radzi sobie całkiem dobrze, dobrze zjeżdża, szybki na płaskim- taki bardziej allrounder, dobry na wszystko, nawet bruki. Na emondę się swojego czasu nie zdecydowałem, padło na tcr'a. Czy brać na tarczy, czy nie- no cóż mnie kusi, ale w ulewie na zjeździe z Okraju szczękowe jakoś mnie nie zawiodły...Pamiętaj tylko, że to rowery o nieco innej geometrii. Oczywiście jak każdy sprzęt i tcr ma swoje wady. Tzn. wg mnie przez karbonową sztycę (nie owalną) tył roweru jest nieco sztywniejszy od przodu. Nie wiem jak to wytłumaczyć, ale to się czuje. Na pewno owalne sztyce, czy choćby giantowska karbonowa dfuse stosowana w innych modelach tłumi lepiej. Na gładkich asfaltach prawie nie odczuwalne, ale jak lubisz pośmigać po kiepskich asfaltach, szutrach, brukach ( taka luta na północne klasyki ) to wtedy jest to odczuwalne."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli każdy spełnia wymagania techniczne to weź ten, który Ci się podoba. Osobiście wybierałbym pomiędzy bianchi i orbea ale chyba tylko dlatego, że mniej tego jeździ a chciałbym mieć coś ciekawego.

Za fajną kasę możesz też mieć sensę, i to na karbonowych kółkach na starcie

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-sensa-giulia-g3-disc-ultegra-pd20693/?v_Id=133153

Zerknij też na basso astrę, prawdopodobnie mój kolejny rower

https://www.bassobikes.com/shop-en/bikes/road/astra-disc.html

Pinarello gan disk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nossy

Dzięki za komentarz - szczególnie o uniwersalności TCR

 

Mihau_

Dzięki za link do Sensy. Z tym kolorkiem cherry red rzeczywiście będzie coś innego na drodze :) Generalnie zawsze podobała mi się Alfa Romeo Giulia, więc może... Sensa Giulia :D Prawie to samo :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji sprawdź jak jest z dostępnością poszczególnych rowerów w konkretnym rozmiarze. Jestem "na kupnie" od kilku miesięcy i okazało się iż kilka marek odpadło od razu bo nie są dostępne w Polsce albo mogą być dostępne za wiele miesięcy. Teraz oczekuję na zamówiony rower znanej marki, który jak się okazało w moim rozmiarze w Europie występuje tylko w jednej sztuce. U Canyona np. raz system pokazuje wysyłkę roweru na maj następnego dnia na sierpień.  Tak że sobie możesz wybrać a ostatecznie i tak nie kupisz tego co chcesz.  

Z wyżej wymienionych wziąłbym Canyona z Di2 - koła można z czasem wymienić i jest rower kompletny. TCR ma już dość dobre koła i dwustronny miernik mocy (to jakieś 2500 - 3000 zł) ale na klamki od mechanicznej ultegry nie dam rady patrzeć. Jak nie potrzebujesz Di2 to TCR będzie najlepszym wyborem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marbrzozk

Świetny opis rzeczywistości :) Już kilka razy się odbiłem od ściany z powodu braku mojego rozmiaru. Niestety z powodu pandemii fabryki stały i nie wiadomo kiedy rowery będą dostępne. Chociaż są sklepy, które zrobiły zapasy i rowerki są u nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...