Skocz do zawartości

[Amortyzator] RS Recon RL 29' Boost; Rozmiar gąbek


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Próbuję doszukać się informacji na temat rozmiaru gąbek we wspomnianym amortyzatorze. Niestety dokumentacja RS wskazuje tylko całe zestawy. Trochę pogrzebałem i wydawało mi się że koniec końców będzie to 5mm, ale nie jestem pewny. Na 100% wiem że jest to rozmiar 4mm lub 5mm. No właśnie, 1mm różnicy. Starych nie da się zmierzyć, tak żeby realnie określić jaki to był rozmiar.

Załóżmy że fabrycznie były tam 4mm, czy jeżeli pasują, mogę wsadzić tam 5mm? Pytanie wydaje się głupie, ale zastanawiam się czy ewentualnie ten 1mm luzu nie jest do czegoś potrzebny.

Szczerze mówiąc kupiłem kilka sztuk 5mm na zapas i dopiero w trakcie serwisu, zacząłem mieć wątpliwości jaki tam jest rozmiar.

@Punkxtr wiem że Ty serwisujesz całkiem sporo. Co sądzisz?

Aplikacja Trailhead wskazuje dwa zestawy do serwisu: 00.4315.032.650 i 00.4315.032.651

Edytowane przez skom25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie Recony mają gąbki 10 mm. Jaki to rocznik? Wysokość możesz sprawdzić w katalogu części, np. tutaj: https://www.servicearchive.sram.com/sites/default/files/techdocs/rockshox_spc_-_rev_f_0.pdf

Gąbki można założyć wyższe jeśli nie są zbyt ciasno. Jeśli spuchną, to wówczas pojawi się tarcie. Ew. mogą być przyszczypywane podczas wsuwania goleni. 
Do każdego przypadku trzeba podejść indywidualnie. Wg mnie iw wyższa gąbka tym lepiej, ale tylko jeśli wszystko jest dobrze spasowane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2019 rok, wersja Silver ( czarne golenie). Patrzyłem dokładnie na stronę którą wysłałeś. Ciężko cokolwiek wywnioskować, bo jak otworzysz dokument na 2020 rok, to znajdziesz już co innego. 

Gąbka weszła prawidłowo, raczej nie wystawała ani nie była ściśnięta. Przy układaniu, ostatnie miejsce które wchodziło lekko się "podwijało", ale dokładnie tak samo było na fabrycznych. To już raczej kwestia średnicy niż wysokości. Zalałem je olejem po osadzeniu w goleni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...