Skocz do zawartości

[Olej kross f1] opinia o oleju


Rowerowyszaj.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przymierzam sie do zakupu oleju Kross F1 przeznaczonego na suche warunki. Ma ktoś jakieś opinie na jego temat? 

Czy jest z nim tak jak z F3 na mokre warunki że wypłukuje pozostalości starego oleju?

Przy okazji proszę o rade jak najlepiej nasmarować łańcuch aby przejechać jak najwiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie poradzę to co mi po wielu, wielu przemielonych smarowidłach odpowiada najlepiej:

eLUBE Hybrid Dry Lube na suche

- PTFE Shimano

Na eLube przesiadłem się tylko dlatego, że czytałem głosy, że nie brudzi, a to niestety G prawda, syfi tak samo na czarno jak każdy inny.

Oba wg. mnie BDB ( jeżdżę tylko po suchym, za to mocno pylistym - rower po 40-50 km jest siwy ).

Jeżdzę na 2 łańcuchy, po 250 km i zmiana na drugi nasmarowany. Fakt faktem, że już blisko tych 250 km zaczyna być słychać dość mocno łańcuch, tak do ok. 150 km jest cichutko. I tu Shimano i eLube zachowuje się podobnie.

 

Kross to może sobie wg. mnie rowery robić, a nie markować już praktycznie wszystko co marketingowcy wypatrzyli do zarobku i obrandowali sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...