Skocz do zawartości

[GPS Garmin] Synchronizacja w trakcie aktywności w EDGE 530


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Najpierw krótki opis sytuacji. Podczas jazdy mam włączoną aktywność (trasa i inne parametry są zapisywane). Po zakończeniu i zapisaniu aktywności następuje automatyczna synchronizacja z Garmin Connect App. Dotąd jest OK. 
Nie mam włączonej aktywności (nic nie jest zapisywane). W Garmin Connect App wchodzę w Treningi/Kursy/Utwórz kurs i tam tworzę kurs. Na koniec wybieram "Wyślij do urządzenia". Pojawia się komunikat, że kurs zostanie wysłany przy następnej synchronizacji. Robię synchronizację -> kurs pojawia się w urządzeniu (EDGE 530). Czyli też jest OK.
I wreszcie sedno sprawy. Mam włączoną aktywność (trasa jest zapisywana). Chcę skorzystać z nawigacji (bo np. jestem w nieznanym mi miejscu). Jak powyżej tworzę kurs w Garmin Connect App. Zapisuję go. Znów ten sam komunikat, że kurs zostanie wysłany przy następnej synchronizacji. Niestety nie jestem w stanie zrobić synchronizacji gdy trwa aktywność. Klikam strzałki synchronizacji, kilka sekund się pokręcą, ale nic z tego nie wynika. Synchronizacja na następują w tym kurs nie jest przesyłany z telefonu do urządzenia. 

Czy ktoś ma podobny problem? A może to takie już ograniczenie tego sprzętu? Jeśli tak to jest wyjątkowo durne ponieważ jeśli jestem w trakcie długiej aktywności to nie chcę przerywać jej zapisu tylko po to żeby przez chwilę przesłać z telefonu nową trasę do urządzenia. 

Jakieś pomysły jak to ominąć?

 

Pozdrawiam
Arek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to jest ograniczenie, z tego co kojarzę podczas trwania aktywności Garmin nie synchronizuje urządzenia.

O ile dobrze pamiętam w Garmin Connect Web możesz połączyć aktywności po zakończeniu.

Można też po prostu skorzystać z nawigacji wbudowanej i porposić Edge-a podczas aktywności o wygenerowanie trasy do punktu na mapie lub zapisanego wcześniej punktu. Gdybyś źle skręcił chwilę ponudzi Cię o zwrotkę ale po chwili przeliczy nową trasę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie aplikacja IQ od Stravy (lub też zapewne dowolna inna do planowania i uruchamiania kursów) powinna zdziałać wzorowo! W końcu połączenie z telefonem działa a to jedyne co wymagają apki IQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

W między czasie zrobiłem research po sieci i znalazłem taką polecaną apkę IQ: https://sites.google.com/view/grouteloader/grouteloaderiq

Wygląda to dobrze.

Natomiast nadal nie mogę się nadziwić, że Garmin w 2020 roku wypuszcza urządzenia z takimi ograniczeniami :(

Edytowane przez stona1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...

Spotkałem sie z tym problem przypadkowo już w zeszłym roku, jeżdżąc w obcym terenie, co bardzo mnie zirytowalo. Teraz znów miałem potrzebę wyznaczenia kursu na telefonie i przesłania go na garmina w trakcie aktywności i znów lipa! Nie rozumiem tych ograniczeń i nie chce mi się wierzyć, że nie ma innego rozwiązania. Co daje ta cytowana aplikacja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mojej wiedzy tą aplikacją możesz połączyć np. 2 aktywności które zrobiłeś tego samego dnia w jedną całość, ale możesz to zrobić po skończonej jeździe przy pomocy komputera i eksportowania aktywności. Nie rozwiązuje to problemu w trakcie trwania jazdy, żeby przesłać nowy kurs do urządzenia musisz skończyć obecną jazdę, zrobić synchronizację i rozpocząć nowy kurs (też mnie to irytuje ale jak widać ten producent tak ma)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o GRouteLoader IQ. Przetestowałem, działa to jako widget i pozwala właśnie w czasie aktywności zaimportować z GC kurs po numerze (trzeba go zrobić w GC jako publiczny i np. udostępnić do schowka - zobaczysz numer). Uciążliwe, ale działa. Nie wiem czy można jakoś inaczej. Są jeszcze opcje importu z RWGPS, ale ten płatny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś chce wgrać trasę utworzoną na telefonie do Garmina w trakcie aktywności to jest to możliwe, ale wymaga pewnych kroków.

1. Na Garminie trzeba zainstalować gimpimporter widget (nie aplikację, bo te nie działają w trakcie aktywności): https://apps.garmin.com/en-US/apps/fac50ef3-77b2-466c-9f4f-4dcb2feb49a3

2. Na telefonie trzeba zainstalować gpx/fix exporter: https://play.google.com/store/apps/details?id=org.surfsite.gexporter&hl=en_US&gl=US

3. W trakcie jazdy uruchamiamy program w którym tworzymy sobie trasę (osobiście używam Locus Pro z Brouterem do wytyczania tras) i zapisujemy ją do pliku gpx w katalogu storage/emulated/0/Download.

4. W obu urządzeniach musi być uruchomiony Bluetooth i (to ważne!) w Garminie wyłączamy Wi-Fi (u mnie z włączonym wi-fi nie działa ta metoda).

5. W telefonie uruchamiamy gpx/fit exporter (powinniśmy widzieć na dole wszystkie trasy jakie są zapisane w katalogu /download).

6. W garminie wchodzimy do widgetu i wybieramy dowolną trasę z w/w - wszystko to możemy robić w trakcie zapisywanej aktywności.

Oczywiście mam podobne zdanie, że słabe jest, to że Garmin nie pozwala się synchronizować w trakcie aktywności, ale dobrze, że można sobie chociaż tak z tym poradzić.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko na pierwszy rzut oka brzmi skomplikowanie. Zasadniczo sprowadza się to do odpalenie gpx/fit exportera, utworzenia trasy w dowolnej aplikacji i następnie wybrania tej trasy w widgecie w Garminie. Z tym wi-fi nie wiem o co chodzi, ale sam autor oprogramowania o tym napisał: On some devices you have to disable WiFi on the Garmin device to get a connection to the phone app. Z tego wynika, że u niektórych może działać bez wyłączania - zależy od telefonu.

Moim zdaniem zaletą tej metody jest to, że trasę można sobie utworzyć w dowolnej aplikacji (imo Locus jest świetny do tego), nie trzeba używać koniecznie Garmin Connect'a.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego przez wiele lat jeździłem z Sony Z3 Compact na kierownicy i wspomnianym Locusem jako nawigacją. Sprawdzało się to świetnie, również jako licznik rowerowy. Niestety telefon ostatecznie padł i nie warto było go naprawiać. Teraz jeżdżę pewnie jak większość z licznikiem na kierownicy i telefonem w tylnej kieszonce. Chociaż myślałem nad tym, żeby dodatkowo do silikonowego etui telefonu dokleić mocowanie Garmina i w przypadku dłuższych tras wymiennie stosować go z licznikiem 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem tylko na locusie przez ponad 2 lata i kupiłem garmina, bo do żadnego telefonu z androidem nie da się kupić dedykowanego etui z montażem pod Spigen Gearlock czy inne SP Connect, a te przyklejane... w końcu odpadają przy solidnej łupance. Dwa razy szukałem telefonu po krzakach i skończyło się na garminie.

W Locusie tworzę ślady, przeglądam trasę na postojach itp, a garmin po prostu siedzi na kierownicy i pokazuje to co wcześniej przygotowałem w locusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, ja używałem kilka lat tych mocowań przyklejanych na taśmę 3M i mam wrażenie, że prędzej wyrwałbym kawałek etui niż samo mocowanie. Ważne jest aby dokładnie odtłuścić i po przyklejeniu dociążyć na chwilę telefon. Moje doświadczenie to kilka lat jazdy (sporo wertepów w borach tucholskich) na dwóch telefonach + telefon żony. W tym jednym etui które mi zostało próbowałem oderwać - nie ma szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
W dniu 28.03.2020 o 23:18, stona1 napisał:

Witajcie,

Najpierw krótki opis sytuacji. Podczas jazdy mam włączoną aktywność (trasa i inne parametry są zapisywane). Po zakończeniu i zapisaniu aktywności następuje automatyczna synchronizacja z Garmin Connect App. Dotąd jest OK. 
Nie mam włączonej aktywności (nic nie jest zapisywane). W Garmin Connect App wchodzę w Treningi/Kursy/Utwórz kurs i tam tworzę kurs. Na koniec wybieram "Wyślij do urządzenia". Pojawia się komunikat, że kurs zostanie wysłany przy następnej synchronizacji. Robię synchronizację -> kurs pojawia się w urządzeniu (EDGE 530). Czyli też jest OK.
I wreszcie sedno sprawy. Mam włączoną aktywność (trasa jest zapisywana). Chcę skorzystać z nawigacji (bo np. jestem w nieznanym mi miejscu). Jak powyżej tworzę kurs w Garmin Connect App. Zapisuję go. Znów ten sam komunikat, że kurs zostanie wysłany przy następnej synchronizacji. Niestety nie jestem w stanie zrobić synchronizacji gdy trwa aktywność. Klikam strzałki synchronizacji, kilka sekund się pokręcą, ale nic z tego nie wynika. Synchronizacja na następują w tym kurs nie jest przesyłany z telefonu do urządzenia. 

Czy ktoś ma podobny problem? A może to takie już ograniczenie tego sprzętu? Jeśli tak to jest wyjątkowo durne ponieważ jeśli jestem w trakcie długiej aktywności to nie chcę przerywać jej zapisu tylko po to żeby przez chwilę przesłać z telefonu nową trasę do urządzenia. 

Jakieś pomysły jak to ominąć?

Also check infomation about how to  hire mern stack developers on our blog

Pozdrawiam
Arek

 

Dzień dobry przepraszam pisać w starym temacie, ale mam podobny problem i szukam podobnych informacji. Może ktoś może mi pomóc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...