Skocz do zawartości

[hamulce] Zmiana Tektro na Shimano 105 - czy warto?


tomek6544842

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

W swojej szosie mam podstawowe hamulce, mianowicie Tektro R317. Po zmianie okładzin na Shimano r55c4 działają one całkiem okej, ale chodzi mi po głowie zmiana ich na hamulce z grupy 105 r7000. Czy taka zmiana ma sens? Czy hamulce będą lepiej pracować? (hamowanie, modulacja itd...)

Czy może zamiast zmieniać hamulce lepiej kupić lepsze wsuwki typu: SwissStop flashpro BXP?

pozdr,

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie wymieniłem Tektro R312 w mojej szosie na Shimano 105 5800, a wcześniej też eksperymentowałem z okładzinami R55C4. Stwierdzam że warto - 105 mają większą moc, lepszą modulację i pracują płynniej - choć to akurat może wynikać ze zużycia piwotów w moich starych hamulcach. R7000 pewnie chodzą jeszcze trochę lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w szosie 105 R7000 i jestem mile zaskoczony ich pracą. Miałem wymieniać je na coś lepszego, ale po kilkudziesięciu kilometrach doszedłem do wniosku że nie ma takiej potrzeby. Zarówno modulacja jak i moc są na bardzo przyzwoitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mkopec napisał:

Ja właśnie wymieniłem Tektro R312 w mojej szosie na Shimano 105 5800, a wcześniej też eksperymentowałem z okładzinami R55C4. Stwierdzam że warto - 105 mają większą moc, lepszą modulację i pracują płynniej - choć to akurat może wynikać ze zużycia piwotów w moich starych hamulcach. R7000 pewnie chodzą jeszcze trochę lepiej.

Mam te same hamulce co Ty, (w sensie tektro) i zastanawiam się nad ich wymianą na 105 5800. Czyli mówisz, że zmiana jak najbardziej odczuwalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, abdesign napisał:

Tu się nie ma nad czym zastanawiać...

Wiadomo, że 105 jest wyżej w hierarchii, lżejsza, lepsza itp itd. Chodzi mi jednak o realne odczucia ze zmiany poza lżejszym portfelem. Czy zmiana szczęk da naprawdę duży zauważalny efekt czy lepiej zainwestować w lepsze klocki, wyczyścić i odtłuścić obręcz i wyjdzie na to samo. Obecnie szczęki 5800 kosztują niemal 300 zł więc zanim wydam wolę się upewnić i podpytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie posiadam żadnych 105-ek ale mam np. 6800-ki (a wieść gminna niesie że 105 nie odbiega wyraźnie od ultegry) I miałem wątpliwą przyjemność używać tańszych tektro. Jest przepaść, pomimo że (chyba 317) tektro brata mają te same klocki co moje ultegry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...