Skocz do zawartości

[koła wyścigowe] 29" do XCM i XCO


TheJW

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, TheJW napisał:

Nie chodzi o to, że Ci nie wierzę, tylko wiesz - chcę wniknąć w szczegóły! :D

Warto ściągnąć oponę bo ewentualnego jajka nie zrobisz z oponą, a druga sprawa to na założonej oponie i w dodatku napompowanej spada naprężenie szprych [kgf].

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z testów na razie nici. NoLimited nie chce mi wysłać dowodu zakupu i karty gwarancyjnej (twierdzą, że nie wysyłają papierowo, tylko elektronicznie). Karta mi oczywiście niepotrzebna, nieistotny świstek, ale dowód zakupu jak najbardziej będzie niezbędny w razie ewentualnych problemów (przezorny - ubezpieczony, czy jakoś tak). Nie wiem, na co czekają, przecież to ich zasrany obowiązek... Na maile nie odpowiadają. Nadając paczkę wpisali o 100 zł wyższą kwotę pobrania, po tygodniu ledwie doprosiłem się zwrotu. A paragonu jak nie było, tak nie ma...

Zastanawiam się w ogóle nad zwróceniem im tych kół. Skoro z samymi zakupowymi formalnościami są takie problemy, to nie chcę wiedzieć, jak wyglądałyby potencjalne reklamacje...
Po robocie wyskoczę na godzinkę do lasu i na świeżym powietrzu temat przemyślę. Ale bardzo dziwna sytuacja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TheJW napisał:

Zastanawiam się w ogóle nad zwróceniem im tych kół. Skoro z samymi zakupowymi formalnościami są takie problemy, to nie chcę wiedzieć, jak wyglądałyby potencjalne reklamacje...

Zwróć marne chińczyki nietrzymające wymiarów za śmieszną cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - pisaliście o centrowaniu. Oczywiście aby usunąć bicie w pionie trzeba ściągnąć oponę, nie ma cudów.
Drobnych korekt można czasem dokonać opierając się na pomiarze bocznym niemniej aby było idealnie musi być bez gumy :-) Wszystko zależy od tego, w jakim stanie jest koło. 

Przy napompowanej oponie naprężenie szprych jest niższe tylko aby nikomu nie przychodziło na myśl naprężać szprychy do wartości zalecanych przez producenta piast czy obręczy z powietrzem. Robimy to na gołym kole. Np. Rohloff jest producentem, który wręcz nakazuje naprężanie z napompowaną oponą ale to bardzo niewłaściwe działanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, siejak1 napisał:

Zwróć marne chińczyki nietrzymające wymiarów za śmieszną cene.

A jak Twoje chińczyki się sprawują i jak z wymiarami? Trzymają? Z tego co widzę masz kółka zaplecione na obręczach z Ali.

3 godziny temu, Sabarolus napisał:

Było kupić prawilne aluminiowe DT :)

Zaraz będę szukał. Najpierw napiszę i wyślę papier z odstąpieniem od umowy. ;)

 

W ogóle...teraz czytam dokładnie regulamin i nie wierzę w to, co widzę.

Cytat

Klient, który zawarł umowę na odległość, ma prawo do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny składając stosowne oświadczenie na piśmie, w terminie 10 dni

Co to ma być? Skąd oni wzięli te 10 dni?! Ten regulamin wygląda w ogóle jak jakieś kopiuj-wklej po kawałku z innych sklepów internetowych...

Patrzę teraz na list przewozowy, który dostałem do wysyłki uszkodznego koła - Sanok. Z Sanoka też przyszło nowe. Adres firmy to "Kamień 634". OK, może ktoś im klepie koła i wysyła bezpośrednio. Ale... Na stronie jeden NIP i prowadzący działalność to Damian Demkowicz, w mailach ze sklepu internetowego inny NIP i Iwona Demkowicz. Że ja tego nie doczytałem, zanim odebrałem koła i udupiłem tyle kasy... :o

No nic, pozostaje mi trzymać kciuki za to, że nie będą robić problemów jak z dowodem zakupu i zachowają się jak na porządnego przedsiębiorcę przystało.

A tak w ogóle, to paliwo tanieje. Może odstawię rower i pojeżdżę trochę autem...? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TheJW napisał:

A jak Twoje chińczyki się sprawują i jak z wymiarami? Trzymają?

Są idealne i różnica wagi do tego co podaje producent i na 2 sztukach to zaledwie 3g :)  Sezon 2019 ostrego tyrania przetrwały i mają się dobrze.

13 minut temu, TheJW napisał:

Co to ma być? Skąd oni wzięli te 10 dni?! Ten regulamin wygląda w ogóle jak jakieś kopiuj-wklej po kawałku z innych sklepów internetowych...

Wystarczy zobaczyć filmik jak właściciel przedstawia swoje koła :D wygląda jakby w ogóle nie był w temacie.

od 2:30 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siejak1 one mają 30mm wewnątrz, czy na zewnątrz? Jeśli to drugie - ile mają w środku?

3 minuty temu, siejak1 napisał:

Wystarczy zobaczyć filmik jak właściciel przedstawia swoje koła :D wygląda jakby w ogóle nie był w temacie.

"26...7...będzie, musielibyśmy sobie to zmierzyć". Dżizas, co ja kupiłem. xD Jednak to powiedzenie o Polaku to prawdziwe. ;)
Ciekawe, czy w końcu zmierzyli...bo mi wyszło w najszerszym miejscu 24,2 mm, chociaż ranty nie są zbyt równe i mają w niektórych miejscach 24. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można? Można! ;) Chińczyki umio.

Jakbym miał tyle kasy na zbyciu, to bym sobie kupił Evanlite'y 27,5mm. Ładniutkie są. :D Albo XRC 1200.

Myślami wracam do DT 350+XR39+cieniowane szprychy - aluminium, ale sprawdzony zestaw.
Najpierw jednak muszę załatwić bieżący temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XR391 nie będą mocne? 440g aluminium, panie, ja na tym jeździłem ważąc 100kg. :D  Dlatego napisałem, że sprawdzone. Ale to cholera ciągle "wiotkie" alu.

Tak swoją drogą, to te obręcze Syncrosa to jest też coś w stylu XR391/XM421 - 25mm wewnątrz i bodajże 29.1mm zewnętrznie. Ale zrobione chyba z gównolitu, bo tył mam już prawie w ósemkę. :P

Wiesz, gdyby nie kwestia sztywności i pogodzenie się ze zwiększeniem budżetu, to nawet bym się nie zastanawiał i już gdzieś taki set składał. To jest odpowiednik XR1501, które kosztują ponad 3000 za komplet, a złożyć można za 1700 zł.
No ale myślę jeszcze nad jakimiś karbonami, tylko bez kolejnego powiększenia budżetu się nie obejdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja nie mam i żyję ; ) 

Trzeba by się w serwisie zapytać ale myślę, że jednak na tył może się opłacać. Sama wymiana jest bardzo droga a takie z pewnością długo pożyją.

A tak z innej beczki - pisaliśmy kiedyś o kółkach przerzutki Tacx - że niby lepsze ale się wolniej kręcą, kupiłem i Ty chyba potem też.  Minęło kilka tysięcy km, wyrobiły się i kręcą się jak głupie :D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...