Skocz do zawartości

[Amortyzator przedni] Suntour XCR Coil RL-L - Nie działa


Pawel2018

Rekomendowane odpowiedzi

Wątpie, podejrzewam że jakiś syf się dostał pod uszczelki i uszkodził ślizgi i pewnie górne lagi, ale to przypusczenia. Spróbuj go rozebrać używając trochę siły, to XCR, nie trzeba jakoś specjalnie się o niego bać przy rozbieraniu. Podeślij fotki lag, tulei ślizgowych

Jest też możliwość taka że w coś mocno uderzyłeś przednim kołem i skrzywiły ci się lagi górne, przez co nie mają roboczego luzu. Pokaż z boku jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ACTIVIA napisał:

XCR jest składany na sucho bez żadnego smarowidła przez co nie dziwię się takich efektów.

 

Jak rozumieć taką politykę firmy inaczej niż celowe działanie na szkodę przyszłego użytkownika.

To tak jak by sprzedawać nowe auto z np. nie zalaną olejem skrzynią. raz, dwa moment trafi i do serwisu lub kupno nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu liczą na to, że nikt tego nie zrobi w amortyzatorze ( robią przeglądy zerowe amortyzatorów przed podbiciem gw. w markowych rowerach ? NIE ), a potem leci kapucha za części i serwisowanie w lokalnych serwisach.

Robisz Piotrze zerówkę przed wysłaniem klientowi ? Z tego co mi się obiło o uszy to tak, w cenie zakupu. Ale czy inni robią, pewnie nie ( o serwisowaniu takim już w rowerze nie wspomnę ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem chłopaki, że takie amorki daje SR. Tylko pytanie dlaczego. Ja mam odpowiedź taką jak sobie wymyśliłem, innej nie widzę.

Otworzyłem RS Tora TK Coil z 2011 - rower jeździł tylko 300 km w latach 2011-2012, potem leżał do 2015, ja od 2015 nim zrobiłem jakieś 6k km. Po otwarciu smar na sprężynie, uszczelki niewyschnięte.

Przyszedł do mnie Maniek z Ali za 620 zł ( Markhor ) w PL >1100 zł normalna cena, olej prawidłowy, uszczelki nasączone. 

Można ? Można...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Janu_sz napisał:

robią przeglądy zerowe amortyzatorów przed podbiciem gw. w markowych rowerach ? NIE

Ja kupiłem na aukcji allegro aiona OEM (który prosto z hurtowni miał lądować w nowych rowerach typu swag, blackbird etc) i było wszystko elegancko zrobione, sprężyna negatywna cała w glucie, uszczelki elegancko nasmarowane, filce nasączone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...