Skocz do zawartości
BMXdoPieca

[Kask] Pęknięty daszek

Rekomendowane odpowiedzi

BMXdoPieca

Cześć, nie dawno w transporcie ucierpiał daszek mojego kasku, nie było z tym większego problemu tylko, że jak zamontuje GoPro to daszek się gibie i nie jest to zbyt pewne. Wcześniej wszystko było git. Próbowałem to kleić pistoletem na gorąco ale długo to nie potrzymało. Ma ktoś sprawdzony sposób by to naprawić? Kask 661 evolution inspiral, niestety nowego daszku w tym kolorze nie mogę znaleźć. Niżej zdjęcia.

82533526_476704666353482_4794580818406146048_n.thumb.jpg.fabcaed3927fe7e270df139bd6d8e9ee.jpg82338549_1089645838059637_1632283873960263680_n.thumb.jpg.a64d920d611244c64fd148d65e237248.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell

Dobry klej 2 składnikowy,dociąć i dogiąć arkusik dobrego jakościowo plastiku,tzn mocny w miarę elastyczny.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BMXdoPieca

W sensie ''przyspawać" kawałek plastiku od dołu?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25
Napisano (edytowane)

Ale żeś nasmarkał. Tak jak wyżej. Dobry klej, do tego kawałki plastiku. Pamiętaj żeby zmatowić klejone powierzchnie.

Kleisz od spodu kawałkami plastiku. Możesz jeszcze lekko poszerzyć rowek ( nie na wylot!) w miejscu pęknięcia, od dołu, tak żeby klej lepiej złapał obydwie powierzchnie.

PS: O ile estetycznie Ci to nie będzie przeszkadzało, to na końcu pęknięcia wywierć dziurę. Zapobiegnie to dalszemu rozchodzeniu się pęknięcia.

Edytowane przez skom25

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BMXdoPieca

Akurat robiłem u kolegi bo ma pistolet, powiedział że za dużo nie zaszkodzi. Było więcej, ale zdrapałem bo był glut :P

Jakim papierem najlepiej? Chodzi o gradację.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
skom25

600 na mokro powinno być ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell
Napisano (edytowane)

Klejem na gorąco nic nie zrobisz,najwyżej ww gluta.

Dziurka na końcu jw.

Jeżeli estetyka to nie problem,to można pasek przykleić też od góry, niestety lakier trzeba by usunąć miejscowo,ale wtedy atom nie ruszy.

Edytowane przez Quell

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Quell

Pattex robi przyzwoite kleje,nie powinno być problemu.

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Lomeltor

Ja do takich rzeczy używam patentu z cyjanoakrylem + soda:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
BMXdoPieca

@Lomeltor jak już zamówiłem klej pattexa, ale dzięki. Może komuś innemu sie przyda

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
kamilmozej

Najmocniejszym połączeniem  z cieniutką warstwą dodaną będzie pasek tkaniny/taśmy szklanej nasączony żywicą Epidian. Jak wyschnie można to nawet przeszlifować i zasprejować. Nie ma szans żeby to się złamało jeszcze raz w tym miejscu. Modelarze Rc i chyba też blacharze używają tego do naprawy swoich modeli/ zalepiania dziur karoserii. Jeśli masz kogoś takiego wśród znajomych to popytaj, potrzeba odrobinę,  może za darmo użyczą.

W sumie nie wiem czy czasem ten Pattex to nie prawie to samo

• +1 pomógł 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta