Skocz do zawartości

[suport] standardowa bezpieczna wysokość


szybszy

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że podobny ale dość archiwalny temat:

został zablokowany, założyłem nowy. Przymierzam się do poskładania kolejnego roweru SS na ramie MTB identycznie z ulubionymi kołami 26".

Mam nieco ograniczone możliwości wyboru na rynku wtórnym, ponieważ wiele fajnych ram, tych świeższych co jest nie bez znaczenia dla właściwości aluminium jest dla kół 27,5" lub większych. Wymiana kół na 26" spowoduje ok 1,5 cm obniżenie wysokości na jakiej znajduje się oś suportu. Z racji popularności występowania, dobrych cen dość często pojawia się w wynikach olx Decathlonowy Rockrider ST520 CGFevo w rozmiarze S (z racji częstego transportu roweru i zwrotności zależy mi na jak najkrótszym rozstawie osi i również wypionowanej pozycji ,wbrew pozorom ta rama i tak jest dość długa, dodam zatem najkrótszy możliwy mostek):

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-520-275-id_8378535.html

ostatnie foto przedstawia tabelkę z pełną geometrią... standardowa wysokość wydaje się bardzo niska bo TYLKO 30,45 cm (w sztywniaku retro MTB mam ok 31 cm i nawet z korbą 17 cm przy wciąganiu roweru po schodach czy sprowadzaniu zawadza się pedałami), zmieniając koła na takie z podobnymi oponami odejmę ok 1,4 cm, montując suport Miranda z pojedyńczym małym blatem 38z i krótszą korbą 17 cm zyskam +5 mm, czyli finalnie będzie ok 30 cm - a gdzie ugięcie amortyzatora...

Najnowszy model z tych prostszych MTB ma suport jeszcze niżej bo 285 mm... 

https://www.decathlon.pl/rower-mtb-st-100-275-id_8400336.html

Czarno to widzę na szybkich wirażach..  mogę korby ustawić w poziomie, ale lubię czasami dokręcić w przechyle. Oczywiście nie na ostrym kole bo to jakieś hipsterskie nieporozumienie/ograniczenie, a nie WYGODA :)

Co radzicie ? Jakie są wysokości w Waszych motorach ?? Jaki jest aktualny trend, może nadal będę szukać starszych ram typowo pod 26" ... bo nie spieszy się z tym koksem. Aha ewentualny amortyzator byłby z minimalnym skokiem 70-80 mm co do miasta i na przełajki wystarczy, zatem można by było pomyśleć o  jakimś produkcie typu HEAD TUBE-EXTENDER żeby nieco unieść suport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yessssu, jaki tasiemiec! 

Skończ te dywagacje i kup jakiś rower, bo życia szkoda na te smędy ;) 

Wysokość suportu to mocno indywidualna sprawa, jedni wolą niżej inni wyżej.. Znam takiego co dał ramę z tego powodu na zamówienie polutować bo mu "seryjne" suporty był za wysokie, także tego. Ja lubię wysokie żeby nie wadzić o kamole i inne niespodzianki, więc powiem Ci, że poniżej 31cm bym nie schodził. Przyjdzie inny jegomość i powie, że z suportem wyżej niż 29cm nie da się skręcać. 

Wybierz coś i sam się przekonaj, bylebyś już jeździł bo Ci kolejny sezon ucieknie na dywagacjach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...