Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/rowery-i-motocykle/bezpieczenstwo-rowerowe/zablokuj/zapiecie-u-lock-620039/

Kupilem, używam, nikt jeszcze nie próbował sforsować, za tę kasę to grzech nie kupić. Sądzę, że jest lepszy niż wiele droższych ulocków. Przekrój kwadratowy, 19-20mm z gumą, samej stali jest 16-17mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no rzeczywiście- wygląda na krążkowy, tylko pytanie czy jest z dobrej stali? w tej cenie pewnie jest zrobiony ze stali "klasy serowej" więc wystarczy wiertarka ;) chociaż w sumie jak tyle kosztuje to go kupię i sam sprawdzę ile to jest warte- wrzucę na youtube, to może mi się zwróci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którejś Warszawskiej Masie próbowali go przeciąć potężnymi nożycami i nie dali rady, wszystko przecieli (łącznie z firmowymi mniejszymi ulockami) a jedynie nie dali rady przeciąć tego z Jula i dwóch konkretnych, firmowych ulocków za 300-400zł. Także wydaje mi się, że do 100zł to na pewno nic lepszego się nie kupi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł Kovix. Działa ok. Wygląda pancernie, srednica pałąka 16mm. Zamek z tego co widzę talerzowy. Każda zmiana płaszczyzny zapięcia wzbudza alarm. Głośność ok. Elektronika wodoszczelna. Próba wytrychu i cięcia będzie odbywać się przy akompaniamencie alarmu. Koszt 190 zeta.

 

Tapnięte z mojego Mate 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na którejś Warszawskiej Masie próbowali go przeciąć potężnymi nożycami i nie dali rady, wszystko przecieli (łącznie z firmowymi mniejszymi ulockami) a jedynie nie dali rady przeciąć tego z Jula i dwóch konkretnych, firmowych ulocków za 300-400zł. Także wydaje mi się, że do 100zł to na pewno nic lepszego się nie kupi.

 

Rzeczywiście za pierwszym razem dał radę i nawet 100kg koleś skaczący na nożycach go nie przeciął.

 

Ale rok później poległ po długiej walce.

 

On ma pałąk na 2cm? Ile w tym stali? Bo na wszystkich innych stronach podana grubość 13mm. Za tę cenę na pewno niezła opcja, warto zauważyć, że do tych testów u-lock jest wygodnie ustawiony nisko i sobie skaczą na nożycach, realnie jest zwykle wyżej na ramie i cięcie byłoby trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł Kovix. Działa ok. Wygląda pancernie, srednica pałąka 16mm. Zamek z tego co widzę talerzowy. Każda zmiana płaszczyzny zapięcia wzbudza alarm. Głośność ok. Elektronika wodoszczelna. Próba wytrychu i cięcia będzie odbywać się przy akompaniamencie alarmu. Koszt 190 zeta.

 

Tapnięte z mojego Mate 8

Fajne to. Gdzieś kupowałeś? Pytanie czy jak rower sobie stoi z założonym zabezpieczeniem i ktoś go spróbuje wziąć pod pachę to też będzie wył?

 

Który model trzech prezentowanych wybrałeś?

 

Wysłane za pomocą mTalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście za pierwszym razem dał radę i nawet 100kg koleś skaczący na nożycach go nie przeciął.

 

Ale rok później poległ po długiej walce.

 

On ma pałąk na 2cm? Ile w tym stali? Bo na wszystkich innych stronach podana grubość 13mm. Za tę cenę na pewno niezła opcja, warto zauważyć, że do tych testów u-lock jest wygodnie ustawiony nisko i sobie skaczą na nożycach, realnie jest zwykle wyżej na ramie i cięcie byłoby trudniejsze.

 

20mm to jest pałąk stalowy + plastikowa osłonka. Sam pałąk stalowy ma około 16mm.

Co do filmu - każde zabezpieczenie można sforsować, kwestia czasu i sprzętu. Ale za taka kasę to brać po dwa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne to. Gdzieś kupowałeś? Pytanie czy jak rower sobie stoi z założonym zabezpieczeniem i ktoś go spróbuje wziąć pod pachę to też będzie wył?

 

Który model trzech prezentowanych wybrałeś?

 

Wysłane za pomocą mTalk

Kupiłem na aledrogo. Wersja najszersza, żeby lapała tylne koło razem z rurką podsiodłową i barierką. Tak będzie wył. Każda zmiana położenia ulocka powoduje wycie przez 10 sekund.

Zrobię później zdjęcia, jak to zapięte na rowerze wygląda

 

Tapnięte z mojego Mate 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można powiedzieć po co komu super antywłamaniowe drzwi skoro amatora powstrzyma zwykły zamek patentowy, a profesjonalista i tak sforsuje takie drzwi.

 

Prawda, że jak ktoś się uprze to rozbroi każde zabezpieczenie sęk w tym, że są to pojedyncze przypadki. Trochę lepszych amatorów z lepszymi nożycami lub szlifierkami akumulatorowymi jest jednak więcej, a takie zapięcie za 40zł raczej nie wytrzyma zbyt długo.

W porównaniu do linki nie ma co porównywać i do taniego roweru jak najbardziej. Do droższych rowerów wolę mieć coś konkretniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kovix z alarmem to fajna sprawa. Ciekawe jak się ma do przecięcia nozycami.

Srednica porównywalna z oneguard, ale weź pod uwagę, że podczas cięcia ta cholera wyje 120 decybeli. Ja trzymam rower na klatce zapięty trzema ulockami, z czego każdy trzyma osobnego teownika ze stali. Musiałbym trafić na niezłego deperata żeby to sforsował. Nie mówię że się nie da, ale to cięzki temat, a wole podjąć takie ryzyko niż trzymać rower na balkonie zimą.

 

Tapnięte z mojego Mate 8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srednica porównywalna z oneguard, ale weź pod uwagę, że podczas cięcia ta cholera wyje 120 decybeli. Ja trzymam rower na klatce zapięty trzema ulockami, z czego każdy trzyma osobnego teownika ze stali. Musiałbym trafić na niezłego deperata żeby to sforsował. Nie mówię że się nie da, ale to cięzki temat, a wole podjąć takie ryzyko niż trzymać rower na balkonie zimą.

 

Tapnięte z mojego Mate 8

 

Ubicie takiego wyjca to kilka sekund,wiem bo kiedyś kupiłem podobne do moto a potem przyjrzałem się temu bliżej. Najważniejsze jest użycie 3 ulocków - zniechęca złodzieja bo zajmie mu za dużo czasu. Wg mnie sensownym urządzeniem jest nadajnik z gps, tylko musiałby być schowany w ramie a wtedy pojawia się problem niewidocznego z zewnątrz ładowania baterii bo złodziej jak zidentyfikuje że taki jest to odczeka z rowerem kilka dni w piwnicy.

 

Mnie osobiście dotknęła plaga okradania rowerów na linii otwockiej, 3 siodełka, 3 lampy (w tym ostatnia kosztowała 3 złote, miała przewleczoną przez środek linkę stalowa w taki sposób że jej kradzież oznaczała jednocześnie popsucie obudowy, a i tak znalazł się sku... amator) a na koniec cały rower. Teraz skonstruowałem Frankena na ramie retro mtb, kołach 28, siodło na lince 4 mm skręconej śrubą na permamentym kleju do gwintów, zero osprzętu i dość solidna linka do zapinania, koło 10 mm. Zniechęca niepozornym wyglądem w stosunku do grubości zabezpieczenia.

 

A przynajmniej mam taką nadzieję.

 

KJ

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można powiedzieć po co komu super antywłamaniowe drzwi skoro amatora powstrzyma zwykły zamek patentowy, a profesjonalista i tak sforsuje takie drzwi.

 

Prawda, że jak ktoś się uprze to rozbroi każde zabezpieczenie sęk w tym, że są to pojedyncze przypadki. Trochę lepszych amatorów z lepszymi nożycami lub szlifierkami akumulatorowymi jest jednak więcej, a takie zapięcie za 40zł raczej nie wytrzyma zbyt długo.

W porównaniu do linki nie ma co porównywać i do taniego roweru jak najbardziej. Do droższych rowerów wolę mieć coś konkretniejszego.

 

Wszystko zalezy od tego co trzymasz w domu/za ile masz rower. Ja roweru za >3k pln nie zostawiłbym pod pracą przypiętego nawet jakimś abusem za 400zł, bo jak ktoś Cie przyczai to się przygotuje, poobserwuje i Ci go podpieprzy, nawet jakbyś miał 3 abusy, proste. To zapięcie za 40zł nie wytrzyma długo? Obejrzyj film, który wrzucił gienek, wieszali się na nożycach (normalnie nie przypina się roweru, że ulock jest w takiej pozycji) i dopiero po dłuższym czasie pokonali zabezpieczenie. Abusa czy tam Kryptonite'a nie pokonali, bo (takie jest moje przypuszczenie) nożyce może i były ostre w pierwszych 10-20 próbach przecięcia czegoś, później skoczyła poprzeczka, dojechali je na kilku ulockach (w tym tonyonie) i na koniec tepymi jak blondyna nozycami wzieli sie za najlepsze zabezpieczenia. Jestem ciekaw jakby to wyszło jakby zaatakowali te najdrozsze nowymi nozycami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...