Skocz do zawartości

[zabezpieczenie] jaki u-lock


NowyUser99

Rekomendowane odpowiedzi

A kogo to obchodzi co w jakich ilościach idzie... Szczerze wam powiem, że wolę jak ludzie badziewne zabezpieczenia kupują, z jednej prostej przyczyny. Jeśli wszyscy zaczną używać tylko Brute, Evo i samych najmocniejszych U-locków to kradzieże się nie skończą. Złodzieje zainwestują w sprzęt lepszy. A wtedy każdy z nas nie będzie znów spokojny.

 

Wiem, że to strasznie chamskie i aroganckie ale takie jest życie. Z dwóch stojących rowerów wolę, aby to mój został. Sam w takim myśleniu nie pozostaję. Wiele osób pisze, że rower zostawia w towarzystwie gorzej zabezpieczonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak by powstał jeden wiarygodny test, w którym użyto by tego samego narzędzia do przecięcia wszystkich zabezpieczeń, i zobaczono które tak naprawdę najwięcej wytrzyma. A tak możemy sobie tylko gdybać ponieważ, każdy filmik, który jest dodany widać, że po prostu użyte jest inne narzędzie, a jak wiadomo jedno drugiemu nierówne, jedne nożyce mają ramie 50cm, a drugie nawet ponad metr, przez co nie ma tu czego porównywać. Sam mam dostęp do takich z ponad metrowym ramieniem porządnych, ale kto da bezinteresownie łańcuch za 500zł do przecięcia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wam da taki filmik (test). Jesli nie zmieni sie podejścia ludzi i nie wyleczy sie ich ze znieczulicy to każdy rower ukradną. Co to za różnica czy w 20 sekund czy w 20 minut. Przechodnie tak samo nie reagują...

Zabezpieczenie powinno wytrzymać 2 min. Wtedy takie zabezpieczenie jest uważane za "bezpieczne".

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Sam sobie zaprzeczasz mówiąc mówiąc że nie ma różnicy, ile wytzyma, a chwilę później ze powinno wytrzymać 2 minuty i znów ze to i tak nic nie znaczy bo ludzie z ulicy nie zareagują. Masz rację no ale gdyby powstał taki test przynajmniej skończyłyby się spory które ile wytrzyma...

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zabezpieczenie powinno wytrzymać 2 min. Wtedy takie zabezpieczenie jest uważane za "bezpieczne".
 

 

Jak dla kogo. Dla mnie to g###o, a nie zabezpieczenie. Ja mam nadzieję, że mój Evo nie podda się nożycom mechanicznym 36" średniej półki lub low-end'owym 42", piłce do metalu w mniej niż 10 minut, a cięcie z obydwóch stron szlifierką to co najmniej 5 minut "pracy". Obym nigdy nie musiał się dowiadywać, czy rzeczywiście jest tak jak tego oczekuję.*

 

 

* - nawet jeśliby zabezpieczenie przetrwało, a miało wyraźnie widoczne uszkodzenia na właściwym pałąku (stali) to z miejsca zostawianie roweru bez opieki bym ograniczył do absolutnego minimum + lepszy u-lock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechaniczne jak sama nazwa wskazuje mówi ze posiada coś co wytwarza sile cięcia. Chodziło Ci o ręczne pewnie :-D A co do hydraulicznych w strazy używam i ogólnie siła jest ogromna lecz nie wolno ciąć hartowanych elementów ponieważ można uszkodzić urządzenie. Kilka razy ćwicząc trafiłem na hartowane elementy w karoserii samochodowej i nie było za ciekawie..

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gajs... Era nożyc minęła... Teraz jest era szlifierek akumulatorowych. Jesli zabezpieczenie wytrzyma 2 minuty ciecia oznacza ze jest dobre ;)

 

Nie zaprzeczam sobie tylko podchodzę realnie do tematu.

Mozna kupic zabezpieczenia za tysiące złotych ale jesli podczas ich ciecia nikt nie zareaguje to klapa...

Dla mnie zabezpieczenie ma przede wszystkim odstraszać wyglądem.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli że jakby hydraulikami ciąć u-locka to tak nie za bardzo ? :P

 

Taki Abus 59 warty prawie tysiaka też pod szlifierką puści ? Jeśli tak, to jaki sens takiego zakupu ?

 

Szlifierki to i tak tylko najwięksi pr0 w dużych miastach. W moim mieście we wrześniu nożycami rozbroili dwa rowery zostawiane regularnie w jednym miejscu od ponad miesiąca zapięte czymś keeper'o podobnym. Oprócz tego nie słyszałem o kradzieżach (chyba że niezabezpieczone składaki znajdywane w krzaczorach 100m dalej). Jako jedyny w mieście chyba mam Evo (ta oczoj##na szekla - zauważył bym inny egzemplarz ;)) i widziałem kilka jedynie low-endowych u-locków, więc nie ma co ze szlifierkami wymyślać - złodziej nie ma sensu w takiej inwestycji. Tak mi się wydaje. ; p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz teraz kątówka w jednym z marketów kosztuje 60 PLN. Do tego dobra tarcza i złodziej ma sprzęt na kilka rowerów. Zakup sie zwróci.

 

Ja za swojego dałem 800 - cos lekko więcej. Ale cyklicznie przypinam rower w pracy. Co prawda jest to garaż podziemny, monitorowany ale licho nie śpi.

To czego jestem pewien to to ze szlifierka tam ciąć sie nie da bo ochrona naprzeciwko ma budę i cały monitoring budynku.

 

A złodzieje wola kraść rowery "typowe" - nie za drogie bo łatwo taki sprzedać i ciężej taki namierzyć. Drogie rowery idą najcześciej na zamowienie.

Skąd wiem? Z opowieści policjanta. Jestem świadkiem w sprawie próby kradzieży roweru spod Arkadii.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie droższe rowery idą na zamówienie, a często jest tak ze zostają porostu wywiezione z miasta. Mnie dziwi jedno nie raz przyjezdzalem obok policjantów i nawet nigdy nie zwrócili na rower uwagi.. Ja tam bym nie miał nic przeciwko jak by mnie zatrzymali i sprawdzili numery ramy, a tak to widać ze maja rowerzystów w dupie bo kasy a nas tyle nie zarobią złodzieje:)

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co wam da taki filmik (test). Jesli nie zmieni sie podejścia ludzi i nie wyleczy sie ich ze znieczulicy to każdy rower ukradną. Co to za różnica czy w 20 sekund czy w 20 minut. Przechodnie tak samo nie reagują...

Zabezpieczenie powinno wytrzymać 2 min. Wtedy takie zabezpieczenie jest uważane za "bezpieczne".

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Dopóki nie zacząłem się rozglądać za U-lockiem (właśnie przyszedł Evo 4), sam też nie zwracałem uwagi na to, czym zapięte są rowery i kto obok nich się kręci. Więc takiego przypadkowego "nierowerowego" przechodnia w ogóle to nie obchodzi, nie mówiąc już o jakiejkolwiek reakcji.

 

Ciekaw jestem, czy gdyby ktoś napisał na chodniku kredą/farbą przy jednym z parkingów rowerowych coś pokroju "Złodziej? Reaguj! [rysunek roweru i strzałka w stronę stojaka]", to ile osób odwróciłoby się w stronę wspomnianego stojaka i podejrzliwie spojrzało na kręcących się obok ludzi (pomijam legalność mazania po chodnikach). Wydaje mi się, że zadziałałoby to na większość przechodniów, co oczywiście byłoby plusem dla właścicieli zaparkowanych rowerów. Czasem trzeba zwrócić uwagę na coś oczywistego, bo ludzie sami na to nie wpadną.

Ot takie przemyślenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Jaka długość wybrałeś Evo? Testowales juz jak z przypinaniem do słupków itp? Ja zastanawiam się nad długością 30cm. Wart swojej ceny jak oceniasz wykonanie zamka? Wygląda masywno?

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up

 

Zdecydowanie 30 cm - też taki posiadam. Sporo łatwiej wpiąć się w zasadzie... wszędzie (poprzednio jakiś chinol ~23 cm).

 

Zdecydowanie wart swojej ceny, zamek jest po prostu taki jaki powinien być. Cały u-lock obity w taką gumę, więc zarysowania u mnie się wzięły tylko z tego, że końcówką pałąka musiałem przywalić najpewniej. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z budżetowych zabezpieczeń chyba najlepszym wyborem będzie http://rower242628.pl/p/144/1461/onguard-brute-std-8001-zabezpieczenie-zabezpieczenia-rowerowe-akcesoria.html , najwyższy stopień zabezpieczenia wśród u-locków OnGuard , do tego  jeszcze tańsza seria Pitbullhttp://allegro.pl/u-lock-pitbull-onguard-jak-kryptonite-evolution-i4097329099.html  i prawie to samo markowane jako Magnum 3001.

 

http://gizmodo.com/5922074/the-best-bike-lock/all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wystarczy, ale jak ktoś się uprze to kątówką zje każdego ulocka jak w filmiku w kilkadziesiąt sekund,  na plus onguardów z serii pitbull, brute i magnum 300x jest poczwórna blokada podkowy - teoretycznie trzeba przeciąć w dwóch miejscach aby uwolnić rower a jak wygląda to w praktyce... całe szczęście nie miałem okazji się przekonać. 

 

2b657af4acb0.jpg

 

Jak zostawiam go na dłużej, to dodatkowo przypinam przednie koło linką z tym, że linka trochę cienka zalana gumą wygląda na 2x grubszą .

Mam Pitbulla STD 8005 i do tego planuje zakup czegoś takiego http://tnij.org/yxj6fgz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie nie ma sensu dopłacać do krypronite NY ponieważ tylko 2mm grubszy jest więc, jak ma ktoś przeciąć, to itak kątówką przetnie tak jak to już ktoś wcześniej wspominał.

 

Swoją drogą wczoraj w mieście widziałem dwa przypięte rowery kryptonite evo, i aż tak groźnie to ono nie wygląda jak bym sobie to wyobrażał. Pręt powinien być na moje z 20mm pręta wtedy nożycami w życiu by tego nie przecięli, fakt waga by się zwiększyła, cena itp. ale z 14mm do 16 to nie warto taką sumę dokładać, tylko jakąś linkę dokupić żeby koło drugie dodatkowo zabezpieczyć, takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...